Ўмондаги элчихонамиз ва ватандошларимиз ёрдамида Тошкент вилоятида 100 тупдан зиёд ёнғоқ ва тут дарахтлари экилди
МАСҚАТ, 24 ноябрь. /«Дунё» АА/. Бугун мамлакатимизнинг Ўмон Султонлигидаги элчихонаси ва ушбу давлатда истиқомат қилаётган ватандошлар билан ҳамкорликда Тошкент вилоятида жойлашган “Оҳангарон” чиқиндилар полигони ҳудудида дарахт экиш акцияси ташкил қилинди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ушбу тадбир Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ташаббуси билан юртимизда эълон қилинган “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси – 2 ноябрдан 10 декабрга қадар дарахт экиш бўйича “долзарб 40 кунлик” доирасида амалга оширилди.
Хусусан, акция давомида мазкур ҳудудда истиқомат қилаётган аҳоли таклифидан келиб чиққан ҳолда 100 тупдан зиёд ёнғоқ ва тут дарахтлари экилди.

С помощью Посольства Узбекистана и соотечественников в Омане в Ташкентской области посажено более 100 саженцев ореховых и тутовых деревьев
МАСКАТ, 24 ноября. /ИА «Дунё»/. Сегодня усилиями Посольства нашей страны в Султанате Оман и соотечественников, проживающих в этом государстве, на территории полигонов бытовых отходов «Ахангаран» в Ташкентской области была организована акция по посадке деревьев, сообщает корреспондент ИА “Дунё”.
Мероприятие было проведено в рамках инициативы Президента Шавката Мирзиёева по реализации национального проекта “Яшил макон” (“Зеленое пространство”) – «Ударные 40 дней» по посадке деревьев со 2 ноября по 10 декабря текущнго года.
В частности, в ходе акции, изходя из пожеланий населения, проживающего в этом районе, было посажено более 100 саженцев ореховых и тутовых деревьев.