OHIChK Kotibiyatining Ijrochi direktori bilan uchrashuv
2019-yilning 4-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Ilhom Ne’matov Osiyoda hamkorlik va ishonch choralari bo‘yicha kengash (OHIChK) Kotibiyati Ijrochi direktori Habibullo Mirzozoda bilan uchrashdi. U 2-noyabr kuni Shanxay Hamkorlik Tashkilotiga a’zo davlatlar Hukumat rahbarlari (bosh vazirlari) kengashining navbatdagi majlisida ishtirok etish uchun Toshkent shahriga kelgan.
Muloqot chog‘ida O‘zbekiston va OHIChK hamkorligiga oid keng ko‘lamli masalalar, shu jumladan, mamlakatimizning ushbu tashkilotdagi rolini faollashtirish masalalari muhokama qilindi.
Habibullo Mirzozoda O‘zbekiston delegatsiyasining joriy yil 15-iyun kuni Dushanbe shahrida bo‘lib o‘tgan OHIChK Davlat rahbarlari sammitidagi ishtirokini va Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan ilgari surilgan tashabbuslarni yuqori baholadi. U yoshlar radikallashuviga qarshi birgalikda kurashish va dinlararo hamkorlik sohasida muloqotni yo‘lga qo‘yish zarurligini to‘g‘risidagi mamlakatimiz rahbari fikrlari OHIChKning barcha 27 ishtirokchi davlatlari uchun muhim ekanligini ta’kidladi.
OHIChK doirasida ilm-ta’lim va madaniy-gumanitar sohalardagi hamkorlikni muvofiqlashtirish to‘g‘risidagi O‘zbekiston taklifiga alohida ahamiyat qaratildi.

Meeting with the Executive Director of the CICA Secretariat
On November 4, 2019, First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Ilkhom Nematov met with the Executive Director of the Secretariat of the Conference on Interaction and Confidence-Building Measures in Asia Habibullo Mirzozoda.
A wide range of issues related to interaction of Uzbekistan and the CICA, including activation of Uzbekistan’s role in the organization’s activities were discussed at the meeting.
Habibullo Mirzozoda highly appreciated the participation of Uzbekistan delegation at the CICA Summit of Heads of States on June 15, 2019 in Dushanbe and initiatives forwarded by President Shavkat Mirziyoyev. He noted the importance for all 27 participating countries in the meeting of the ideas of the Head of the state on the need to jointly counter the radicalization of youth, establish a dialogue in interreligious interaction.
Uzbekistan's proposal on coordinating cooperation in scientific-educational, cultural-humanitarian spheres within the framework of the CICA was highlighted.