Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Туркманистонга расмий ташрифи самарали бўлди. Давлатимиз раҳбарини Ашхобод аэропортида Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов кузатиб қўйди.
Икки мамлакат ўртасида Стратегик шерикликни чуқурлаштириш тўғрисида декларация имзоланди. Шунингдек, ҳамкорликнинг турли йўналишлари бўйича ўндан ортиқ ҳужжат қабул қилинди.
Президентимизга Туркманистон давлат университетининг Фахрий профессори унвони берилгани, Ашхобод шаҳрида «Тошкент» боғи очилгани, «Хоразм - Тошовуз» чегараолди савдо маркази қурилиши бошлангани ташрифнинг муҳим воқеалари бўлди.

Визит в Туркменистан завершился
Официальный визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Туркменистан прошел плодотворно. В аэропорту Ашхабада главу нашего государства проводил Президент Туркменистана Сердар Бердымухамедов.
На высшем уровне подписана Декларация об углублении стратегического партнерства между двумя странами. Принято более 10 документов по различным направлениям сотрудничества.
Важными событиями визита стали присвоение Президенту нашей страны звания Почетного профессора Туркменского государственного университета, открытие парка «Ташкент» в городе Ашхабаде, а также запуск строительства Зоны приграничной торговли «Хорезм - Дашогуз».