Европа кенгаши Президенти Фахрий меҳмонлар хиёбонида дарахт экди
Европа кенгаши Президенти Шарль Мишель Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳузурида "Кўксарой" қароргоҳининг Фахрий меҳмонлар хиёбонида дарахт экди.
Ушбу эзгу анъана Ўзбекистон-ЕИ муносабатларини янада чуқурлаштиришга қаратилган олий даражадаги музокараларнинг натижаларини мустаҳкамлайди.
Бугун олий мартабали меҳмон Европа Иттифоқи делегациясининг Ўзбекистондаги янги офиси очилишида иштирок этиши, Самарқанд шаҳрининг тарихий-меъморий обидалари билан танишиши кўзда тутилган. Шу билан Европа кенгаши Президенти Шарль Мишелнинг мамлакатимизга ташрифи якунланади.

Президент Европейского совета посадил дерево на Аллее почетных гостей
Президент Европейского совета Шарль Мишель в присутствии Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева посадил дерево на Аллее почетных гостей в резиденции «Куксарой».
Эта добрая традиция закрепила итоги состоявшихся переговоров на высшем уровне, направленных на дальнейшее углубление отношений между Узбекистаном и ЕС.
Программой пребывания высокого гостя предусмотрено участие в открытии нового офиса делегации Евросоюза в Узбекистане и ознакомление с историко-архитектурными памятниками Самарканда. На этом визит Президента Европейского совета Шарля Мишеля в нашу страну завершится.