AQSh Elchisi bilan uchrashuv
2022-yil 15-noyabr kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Vladimir Norov Amerika Qo'shma Shtatlarining Favqulodda va Muxtor Elchisi etib tayinlangan Jonatan Devid Xennikni qabul qildi.
Uchrashuv Vazirga Elchi tomonidan ishonch yorliqlari nusxalarini topshirish marosimi bilan boshlandi. O’z navbatida, V.Norov Elchini lavozimga tayinlangani bilan tabrikladi va kasbiy faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat davomida ilgari erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayoni, shuningdek, ikki tomonlama darajada va "C5+1" shaklida bo'lajak tadbirlar jadvali ko'rib chiqildi.
Savdo-investitsiya aloqalarini rivojlantirish, jumladan, O'zbekiston iqtisodiyotiga Amerika kapitali va texnologiyalarini jalb qilish, to'qimachilik, farmatsevtika, energetika, AKT jabhalarida qo'shma korxonalar tashkil etish, moliyaviy hamkorlikni mustahkamlash imkoniyatlari mavjudligi qayd etildi.
Tomonlar, shuningdek, Afg'onistondagi vaziyat bo'yicha ham fikr almashdilar. Ushbu mamlakatga xalqaro yordamni kengaytirish zarurligiga qayd etildi.

Встреча с Послом США
15 ноября 2022 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов принял вновь назначенного Чрезвычайного и полномочного посла Соединенных Штатов Америки Джонатана Дэвида Хэнника.
В ходе состоявшейся беседы рассмотрен ход реализации ранее достигнутых договоренностей, а также график предстоящих мероприятий на двустороннем уровне и в формате «С5+1».
Отмечено наличие возможностей для наращивания торгово-инвестиционных связей, в том числе посредством привлечения американского капитала и технологий в узбекскую экономику, создания совместных предприятий в сферах текстиля, фармацевтики, энергетики, ИКТ, укрепления финансового взаимодействия.
Состоялся обмен мнениями по ситуации в Афганистане с акцентом на необходимость расширения международного содействия этой стране.