Ўзбекистон Президенти “Calik Holding” компанияси раҳбарини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 16 ноябрь куни “Кўксарой” қароргоҳида “Calik Holding” компанияси бошқаруви раиси Ахмет Чаликни қабул қилди.
Учрашувда амалий ҳамкорликни чуқурлаштириш ва ўзаро манфаатли қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалалари атрофлича кўриб чиқилди.
Мамлакатимиз етакчиси Ўзбекистон ва Туркиянинг етакчи корхоналари ўртасидаги шерикликнинг бугунги даражасини мамнуният билан қайд этди ҳамда иқтисодиётнинг устувор тармоқларидаги ҳамкорликни янада кенгайтириш учун катта салоҳият борлигини таъкидлади.
“Calik Holding” раҳбари самимий қабул учун миннатдорлик изҳор этиб, компаниянинг узоқ муддатли ва кенг кўламли шериклик борасидаги интилишлари қатъий эканини билдирди.
Туркиянинг ушбу холдинги билан биргаликда соғлиқни сақлаш соҳасида, кимё ва тоғ-кон саноатида кооперация лойиҳаларини амалга ошириш истиқболлари юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув якунида инвестициявий ҳамкорликнинг янги дастурини ишлаб чиқиш ва қабул қилишга келишиб олинди.

Президент Узбекистана принял главу компании “Calik Holding”
16 ноября в резиденции “Куксарой” Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял председателя правления компании “Calik Holding” Ахмета Чалика.
В ходе встречи предметно рассмотрены вопросы углубления практического взаимодействия и реализации взаимовыгодных совместных проектов.
Лидер нашей страны с удовлетворением отметил современный уровень партнерства между ведущими предприятиями Узбекистана и Турции, а также наличие большого потенциала для дальнейшего углубления сотрудничества в приоритетных отраслях экономики.
Глава “Calik Holding”, поблагодарив за теплый прием, выразил твердую приверженность компании к долгосрочному и полномасштабному партнерству.
Состоялся обмен мнениями о перспективах реализации совместно с турецким холдингом проектов кооперации в сфере здравоохранения, химической и горнодобывающей промышленности.
В завершение встречи достигнута договоренность о разработке и принятии новой программы инвестиционного сотрудничества.