Ўзбекистон Президенти Эрон Президенти билан учрашди
Ашхобод шаҳридаги халқаро форум доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Эрон Ислом Республикаси Президенти Масъуд Пезешкиён билан учрашув ўтказди.
Ўзбекистон билан Эрон ўртасидаги кўп қиррали муносабатларни янада ривожлантиришнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Турли даражалардаги фаол алоқалар ва самарали алмашинувлар давом этаётгани мамнуният билан қайд этилди. Товар айирбошлаш ҳажми ва қўшма корхоналар сони ортиб бормоқда.
Давлат раҳбарлари кооперация лойиҳаларини қўллаб-қувватлаш ва тезкор амалга ошириш, Имтиёзли савдо битими доирасидаги маҳсулотлар рўйхатини кенгайтириш муҳимлигини таъкидладилар.

President of Uzbekistan meets with the President of Iran
On the sidelines of the International Forum in Ashgabat, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with the President of the Islamic Republic of Iran Masoud Pezeshkian.
The current issues of further development of Uzbek-Iranian multifaceted relations were considered.
Ongoing active contacts and fruitful exchanges were noted with satisfaction. Trade turnover indicators and the number of joint ventures are growing.
The heads of state stressed the importance of supporting and promptly implementing cooperation projects, expanding the list of products within the framework of the Preferential Trade Agreement.