Yangi Zelandiya elchisi bilan uchrashuv
2024-yil 9-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Yangi Zelandiyaning O‘zbekistondagi yangi tayinlangan Elchisi Mark Julian Treynorni qabul qildi. Uchrashuv chog‘ida ikki mamlakat Tashqi ishlar vazirliklari o‘zaro manfaatli hamkorlikning keng qamrovli kun tartibini ishlab chiqish va uni amalga oshirishda muhim harakatlantiruvchi kuch bo‘lishi ta’kidlandi.
Muloqot davomida barqaror qishloq xo‘jaligi, sanoatni rivojlantirish, “yashil” iqtisodiyot, tadbirkorlar o‘rtasidagi hamkorlik va boshqa istiqbolli yo‘nalishlardagi aloqalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.

Meeting with Ambassador of New Zealand
On December 9, 2024, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov received the newly appointed Ambassador of New Zealand Mark Julian Trainor.
During the meeting, it was emphasized that the Foreign Ministries of both countries should serve as the driving force behind the development and implementation of a comprehensive agenda for mutually beneficial cooperation. Parties focused on key areas such as sustainable agriculture, industrial development, the green economy, and fostering business-to-business partnerships.