2020 yil 30-iyun O'zbekiston Respublikasining O'mon Sultonligidagi elchixonasi tomonidan O'zbekiston Respublikasi Qishloq xo'jaligi vazirligi va "Attyab Foodtech" kompaniyasi vakillari ishtirokida onlayn videokonferentsiya tashkil etildi. Tadbir doirasida o'mon tomoni ishtirokida Farg'ona viloyatida "Oziq-ovqat mahsulotlarini sertifikatlash texnologik markazi"ni tashkil etish bo'yicha investitsion loyihani amalga oshirishning tashkiliy-texnik masalalari muhokama qilindi.

30 июня 2020г. Посольством Республики Узбекистан в Султанате Оман организована онлайн-видеоконференция с участием представителей Министерства сельского хозяйства РУ и компании «Atyab Foodtech», в ходе которой обсуждены организационно-технические вопросы реализации в Ферганской области инвестиционного проекта по созданию «Технологического центра по сертификации пищевой продукции» при содействии оманской стороны.