2020 yil 30-iyun O'zbekiston Respublikasining O'mon Sultonligidagi elchixonasi tomonidan O'zbekiston Respublikasi Qishloq xo'jaligi vazirligi va "Attyab Foodtech" kompaniyasi vakillari ishtirokida onlayn videokonferentsiya tashkil etildi. Tadbir doirasida o'mon tomoni ishtirokida Farg'ona viloyatida "Oziq-ovqat mahsulotlarini sertifikatlash texnologik markazi"ni tashkil etish bo'yicha investitsion loyihani amalga oshirishning tashkiliy-texnik masalalari muhokama qilindi.

The Embassy of the Republic of Uzbekistan in the Sultanate of Oman organized an online video conference with the participation of representatives of the Uzbekistan Ministry of Agriculture and the company “Atyab Foodtech” on June 30, 2020. During this meeting they discussed the organizational and technical issues of the implementation of the investment project in the Ferghana region to create a “Technology Center for Food Certification” with the assistance of Omani side.