Фарғона вилоятида «Atyab Foodtech» компанияси кўмагида «Озиқ-овқат маҳсулотларини сертификатлаш технологик маркази» ни ташкил этиш бўйича инвестицион лойиҳани амалга ошириш бўйича ишларни жадаллаштириш мақсадида, 2020 йил 10 август куни Ўзбекистон Республикасининг Масқатдаги Элчихонаси томонидан «Atyab Foodtech» компанияси, Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ва Фарғона вилояти ҳокимлиги вакиллари иштирокида онлайн видеоконференция ташкил этилди.
Учрашув давомида қуйидаги масалалар муҳокама қилинди:
- Фарғона вилоятида «Озиқ-овқат маҳсулотларини сертификатлаш бўйича технологик марказ» ни ташкил этиш тўғрисида «Atyab Foodtech» ва Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ўртасида ўзаро Англашув меморандуми лойиҳасини тайёрлаш;
- лойиҳаларни молиялаштириш ҳажмини аниқлаш;
- Яқин Шарқ минтақаси мамлакатларига истиқболда экспорт қилинадиган озиқ-овқат маҳсулотларини сертификатлаштириш йўналишларини аниқлаш;
- амалга оширилаётган лойиҳа учун зарур лаборатория ускуналарини ўрнатиш.
Иштирокчилар Меморандум лойиҳсини имкон қадар яқин саналарда тайёрлаб, ўзаро мувофиқлаштириш тўғрисида келишиб олдилар.

About online video conference
In order to intensify the work on the implementation of the investment project for the creation of the "Technological Center for Certification of Food Products" in the Fergana region, with the assistance of the "Atyab Foodtech" company, on August 10, 2020, the Embassy of the Republic of Uzbekistan in the city of Muscat organized an online video conference with the participation of representatives of Atyab Foodtech, the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan and the Khokimiyat of the Fergana region.
During this meeting, the following issues were discussed:
- Preparation of a draft Memorandum of Understanding between Atyab Foodtech and the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan on the creation of a Technological Center for Certification of Food Products in the Fergana region;
- determination of the size of the project financing;
- determination of directions for certification of food products for further export to the countries of the Middle East region;
- installation of the necessary laboratory equipment for the project implementation.
The participants came to the decision of the earliest possible preparation of the draft Memorandum and mutual coordination.