Konsullik masalalari bo'yicha
Ўзбекистоннинг Ўмондаги Элчихонаси ташаббуси билан 25-28 февраль кунлари Савдо-саноат палатаси раиси ўринбосари Нодира Шотурсунова бошчилигидаги Ўзбекистон тадбиркор аёллари делегациясининг Ўмонга бизнес миссияси ташкил этилди.
Сафар давомида Ўзбекистон-Ўмон тадбиркор аёллари бизнес-форуми бўлиб ўтди. Унда текстиль, электросаноат, дизайнерлик, туризм, молия, ҳунармандчилик, хусусий мактаб таълими йўналишларида фаолият олиб бораётган мамлакатимизнинг етакчи тадбиркор аёллари иштирок этди.
2025 йил 24 февралда Ўзбекистоннинг Ўмондаги Элчихонаси томонидан Ўмон Султонлигидаги Болалар жамоат кутубхонасида қизиқарли ва маърифий мастер-класс ташкил этилди.
Тадбир давомида 13 ёшдан 16 ёшгача бўлган болалар Ўзбекистоннинг бой маданияти ва тарихини ўрганиб, ижодий сессияда ўз санъат асарларини яратдилар.
Жорий йилнинг 26-27 февраль кунлари Масқатда илк бор ўзбекистонлик ва ўмонлик тадбиркор аёллар иштирокида бизнес-форум бўлиб ўтади.
Ушбу тадбир икки мамлакат ўртасида иқтисодий алоқаларни мустаҳкамлаш ва ўзаро ҳамкорлик учун янги имкониятларни яратиш имконияти беради.
Ўзбекистоннинг Ўмондаги Элчиси Абдусалом Хатамов Ўмон олий таълим, илмий тадқиқотлар ва инновация вазири Раҳма бинт Иброҳим ал-Махруқий билан учрашув ўтказди.
Мулоқот давомида Ўзбекистон Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ва Ўмон Олий таълим, илмий тадқиқотлар ва инновация вазирлиги ўртасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлаш, вазирликлар ўртасида англашув меморандумни ишлаб чиқиш ва имзолаш, делегациялар алмашинувини фаоллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida tadbirkor ayollarning O‘mon Sultonligi Favqulodda va muxtor elchisi Vafo Jabr Nosir Al-Busaidiy xonim bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Suhbat chog‘ida ishbilarmonlarimizning O‘monga tashrifidan ko‘zlangan maqsad, kutilayotgan natija va kelgusi hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Ўзбекистоннинг Ўмондаги Элчихонаси ташаббуси билан Ўзбекистон мусулмонлари идораси ва Ўмон вақф ва диний ишлар вазирлиги масъуллари ўртасида ҳамкорлик ўрнатишга қаратилган он-лайн учрашув ўтказилди.
Ўзбекистон элчиси Ўмон дипломатия академиясида ўтказилган анжуманда икки томонлама муносабатлар мавзусида маъруза қилди
Ўзбекистон элчиси Абдусалом Хатамов Ўмон Ташқи ишлар дипломатия академиясида ўтказилган "Ўмон Султонлигининг Марказий Осиё билан ҳамкорлиги" мавзусида давра суҳбатида иштирок этди.
Ўмон миллий банки ижрочи директори Абдулла бин Захран ал-Хинаи билан учрашув ўтказди.
Учрашув давомида Ўзбекистон ва Ўмон банклари ўртасида ўзаро манфаатли алоқаларни ўрнатиш имкониятларини муҳокама қилдик.
Ўмон Султонлиги муфтиятининг Бош котиби Шайх Аҳмад Сиябий билан учрашиб, диний соҳада ўзаро ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдик.