Сафар давомида Ўзбекистон-Ўмон тадбиркор аёллари бизнес-форуми бўлиб ўтди. Унда текстиль, электросаноат, дизайнерлик, туризм, молия, ҳунармандчилик, хусусий мактаб таълими йўналишларида фаолият олиб бораётган мамлакатимизнинг етакчи тадбиркор аёллари иштирок этди.
Мулоқот давомида Ўзбекистон Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ва Ўмон Олий таълим, илмий тадқиқотлар ва инновация вазирлиги ўртасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлаш, вазирликлар ўртасида англашув меморандумни ишлаб чиқиш ва имзолаш, делегациялар алмашинувини фаоллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Ўзбекистоннинг Ўмондаги Элчихонаси ташаббуси билан Ўзбекистон мусулмонлари идораси ва Ўмон вақф ва диний ишлар вазирлиги масъуллари ўртасида ҳамкорлик ўрнатишга қаратилган он-лайн учрашув ўтказилди.
Ўзбекистон элчиси Абдусалом Хатамов Ўмон Ташқи ишлар дипломатия академиясида ўтказилган "Ўмон Султонлигининг Марказий Осиё билан ҳамкорлиги" мавзусида давра суҳбатида иштирок этди.