Konsullik masalalari bo'yicha
Ўмон Султонлиги маданият, спорт ва ёшлар ишлари бўйича вазир ўринбосари Саййид Султон аль-Бусайдий билан учрашув ўтказдик.
Учрашув давомида Ўзбекистон ва Ўмонда бир қатор маданий тадбирлар ўтказишга оид масалаларни муҳокама қилдик.
Ўзбекистон олий таълим муассасаларининг бир гуруҳ араб тили ўқитувчилари Ўмонда малака оширдилар
Ўзбекистон халқаро ислом академияси, Тошкент давлат шарқшунослик университети, Янги аср университети ва Тошкент ижтимоий инновациялар университетининг бир гуруҳ ўқитувчилари шу йилнинг 1-30 январь кунлари Ўмоннинг Манаҳ шаҳридаги Султон Қобус номидаги араб тили институтида ташкил этилган малака ошириш курсларида иштирок этишди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Янги тайинланган Озарбайжоннинг Ўмон Султонлигидаги биринчи элчиси жаноб Рашад Исмаиловни элчихонамизга дўстона ташрифи биз учун катта мамнуният бўлди.
Унинг очиқ ва илиқ муносабати элчихоналаримиз ўртасида дўстона алоқалар ва ҳамкорликни йўлга қўйишда муҳим рол ўйнайди
«Al Obaidani Stories» компаниясининг бош директори жаноб Жамол Обайдани билан учрашув ўтказдик.
Ушбу компания юқори сифатли дишдаш (миллий эркаклар кийими) ва султонлик армияси учун ҳарбий формаларни тикишга ихтисослашган. Компания премиум-сегментда мустаҳкам ўрин эгаллаган.
Ўмон Султонлигидаги йирик тижорат банкларидан бири “Ўмон Араб банки” ижрочи директори Сулаймон ал-Ҳарсий билан учрашув ўтказдик.
Мулоқот чоғида Ўзбекистондаги банклар ва у раҳбарлик қилаётган молиявий муассаса ўртасида ҳамкорлик алоқаларини ўрнатиш масаласини муҳокама қилдик.
Ўмон Султонлигининг вақф ва диний ишлар бўйича вазири Муҳаммад бин Саид ал-Миъмарий билан учрашув ўтказдик.
Мулоқот чоғида икки давлатнинг диний идораларининг ўзаро ҳамкорлигини мустаҳкамлаш ва янги лойиҳаларни амалга ошириш имкониятлари муҳокама қилинди.
Ўмонлик йирик ширкат билан Ўзбекистонда қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини қайта ишлашга қаратилган корхона таъсис этиш масаласи муҳокама қилинди
МАСКАТ, 12 январь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон элчиси Абдусалом Хатамов Ўмонда ўсимлик мойлари ва уларнинг ҳосилалари, маргаринлар, махсус ёғлар, ошпазлик мойлари, сариёғ, кетчуп ва маёнез ишлаб чиқаришга ихтисослашган йирик компания "Areej Vegetable Oil & Derivatives SAOC" ижрочи директори Салем Нассер ал-Бортмани билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўзбекистон элчиси Ўмоннинг Тошкентдаги элчиси билан ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилди
МАСКАТ, 9 январь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон элчиси Абдусалом Хатамов кеча Ўмоннинг Тошкентдаги элчиси Вафо Жабр Носир ал-Бусаидий билан учрашув ўтказди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўмонлик тадбиркорлар Ўзбекистоннинг савдо-иқтисодий салоҳияти ва инвестицион имкониятлари билан танишди
МАСКАТ, 19 декабрь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон элчихонаси ташаббуси билан Ўмон Савдо-саноат палатаси раҳбарияти бошчилигида 30 нафар тадбиркорларнинг мамлакатимизга ташрифи ташкил этилди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўмонликлар Ўзбекистонга саёҳат қилишга қизиқиш билдирмоқда
МАСКАТ, 20 декабрь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон элчихонаси ходимлари Ўмоннинг "Travel Diaries" сайёҳлик компанияси раҳбари Сридху Наир билан учрашув ўтказдилар, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.