Ўзбекистон элчиси Ўмон Шўро Мажлиси депутати билан парламентлараро ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилди
МАСКАТ, 23 декабрь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон элчиси Абдусалом Хатамов 22 декабрь куни Ўмон Шўро Мажлиси (парламентнинг қуйи палатаси) депутати Али ал-Хасаний билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўзбекистон элчиси Абдусалом Хатамов Ўмоннинг Шимолий Шарқиядаги Савдо-саноат палатасининг ваколатхона раҳбари Анвар Ҳамид ал-Синани билан жорий йилнинг 28-октябрь куни учрашди.
Учрашув давомида Ўзбекистон-Ўмон ўртасида савдо алоқаларини ривожлантириш мақсадида икки давлат ишбилармонларининг учрашувлари ва ташрифларини ташкиллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Маскат шаҳрида буюк мутафаккир олим ва давлат арбоби Мирзо Улуғбек меросига бағишланган маънавий-маърифий тадбир ўтказилди
МАСКАТ, 8 октябрь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистоннинг Ўмондаги элчихонасида буюк мутафаккир олим ва давлат арбоби Мирзо Улуғбек меросига бағишган маънавий-маърифий тадбир бўлиб ўтди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўмондаги ватандошлар Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси сайловига ҳозирлик жараёнлари билан танишдилар
МАСКАТ, 7 октябрь. /"Дунё" АА/. Мамлакатимизнинг Ўмондаги элчихонасида шу йил 27 октябрь куни бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутатлари сайловига бағишланган тадбир ўтказилди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўмонда Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг ўттиз уч йиллигига бағишланган байрам тадбири бўлиб ўтди
МАСКАТ, 11 сентябрь. /"Дунё" АА/. Мамлакатимизнинг Ўмондаги элчихонаси томонидан Ўзбекистон мустақиллигининг 33 йиллигига бағишланган қабул маросими ўтказилди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
Ўмонда “Навоийга эҳтиром” мавзусида маданий-маърифий тадбир ташкил этилди
ТОШКЕНТ, 10 февраль. /«Дунё» АА/. Алишер Навоий таваллудининг 582 йиллиги муносабати билан Ўзбекистоннинг Ўмондаги элчихонасида “Навоийга эҳтиром” мавзусида маданий-маърифий тадбир ташкил қилинди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ўмонда Ўзбекистон мустақиллигининг 31 йиллигига бағишланган байрам тадбири бўлиб ўтди
МАСКАТ, 3 сентябрь. /“Дунё” АА/. Ўзбекистоннинг Ўмондаги элчихонасида мамлакатимиз мустақиллигининг 31 йиллиги муносабати билан «Мустақиллик – энг улуғ ва энг азиз неъмат» мавзусида байрам тадбири ўтказилди, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири.
O‘zbek talabasi O‘monda o‘tkazilgan madaniy tanlovda mutlaq g‘oliblikni qo‘lga kiritdi
MASQAT, 25 avgust. /“Dunyo” AA/. Mamlakatimizning O‘mon Sultonligidagi elchixonasi ma’lumotiga ko‘ra, Manah viloyatida joylashgan xorijiy tillarda so‘zlashuvchilar uchun arab tilini o‘rgatish bo‘yicha Sulton Qobus kollejida tahsil olayotgan talabalar o‘zlarining milliy madaniyatlarini namoyish etdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Masqat shahrida O‘mon savdo-sanoat palatasi bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
MASQAT, 19-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekistonning Masqatdagi elchixonasi tomonidan O‘mon Sultonligi Savdo-sanoat palatasi ijrochi direktori Al-Fazal al-Hinaiy bilan uchrashuv uyushtirildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.