МАСКАТ, 23 декабрь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистон элчиси Абдусалом Хатамов 22 декабрь куни Ўмон Шўро Мажлиси (парламентнинг қуйи палатаси) депутати Али ал-Хасаний билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
Учрашув давомида Ўзбекистон-Ўмон ўртасида савдо алоқаларини ривожлантириш мақсадида икки давлат ишбилармонларининг учрашувлари ва ташрифларини ташкиллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
МАСКАТ, 8 октябрь. /"Дунё" АА/. Ўзбекистоннинг Ўмондаги элчихонасида буюк мутафаккир олим ва давлат арбоби Мирзо Улуғбек меросига бағишган маънавий-маърифий тадбир бўлиб ўтди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
МАСКАТ, 7 октябрь. /"Дунё" АА/. Мамлакатимизнинг Ўмондаги элчихонасида шу йил 27 октябрь куни бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутатлари сайловига бағишланган тадбир ўтказилди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
МАСКАТ, 11 сентябрь. /"Дунё" АА/. Мамлакатимизнинг Ўмондаги элчихонаси томонидан Ўзбекистон мустақиллигининг 33 йиллигига бағишланган қабул маросими ўтказилди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
МАСКАТ, 3 сентябрь. /“Дунё” АА/. Ўзбекистоннинг Ўмондаги элчихонасида мамлакатимиз мустақиллигининг 31 йиллиги муносабати билан «Мустақиллик – энг улуғ ва энг азиз неъмат» мавзусида байрам тадбири ўтказилди, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири.
MASQAT, 25 avgust. /“Dunyo” AA/. Mamlakatimizning O‘mon Sultonligidagi elchixonasi ma’lumotiga ko‘ra, Manah viloyatida joylashgan xorijiy tillarda so‘zlashuvchilar uchun arab tilini o‘rgatish bo‘yicha Sulton Qobus kollejida tahsil olayotgan talabalar o‘zlarining milliy madaniyatlarini namoyish etdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
MASQAT, 19-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekistonning Masqatdagi elchixonasi tomonidan O‘mon Sultonligi Savdo-sanoat palatasi ijrochi direktori Al-Fazal al-Hinaiy bilan uchrashuv uyushtirildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.