Ўмон Султонлигида ўтказилган маънавий-маърифий тадбир Халқаро дўстлик кунига бағишланди
МАСҚАТ, 31 июль. /“Дунё” АА/. 30 июль – Халқаро дўстлик куни муносабати билан Ўзбекистон Республикасининг Ўмон Султонлигидаги элчихонасида маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ўмонда Ўзбекистонда конституциявий ислоҳотлар жараёнларига бағишланган брифинг ўтказилди
МАСКАТ, 21 июнь. /«Дунё» АА/. Мамлакатимиз элчихонасида Ўмонда истиқомат қилаётган ватандошлар учун Ўзбекистонда бошланган конституциявий ислоҳотлар жараёнига бағишланган брифинг ўтказилди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ўмондаги элчихонамиз ва ватандошларимиз ёрдамида Тошкент вилоятида 100 тупдан зиёд ёнғоқ ва тут дарахтлари экилди
МАСҚАТ, 24 ноябрь. /«Дунё» АА/. Бугун мамлакатимизнинг Ўмон Султонлигидаги элчихонаси ва ушбу давлатда истиқомат қилаётган ватандошлар билан ҳамкорликда Тошкент вилоятида жойлашган “Оҳангарон” чиқиндилар полигони ҳудудида дарахт экиш акцияси ташкил қилинди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
2020 yil 30-iyun O'zbekiston Respublikasining O'mon Sultonligidagi elchixonasi tomonidan O'zbekiston Respublikasi Qishloq xo'jaligi vazirligi va "Attyab Foodtech" kompaniyasi vakillari ishtirokida onlayn videokonferentsiya tashkil etildi. Tadbir doirasida o'mon tomoni ishtirokida Farg'ona viloyatida "Oziq-ovqat mahsulotlarini sertifikatlash texnologik markazi"ni tashkil etish bo'yicha investitsion loyihani amalga oshirishning tashkiliy-texnik masalalari muhokama qilindi.