6-бандга: «Investment visa» – хорижий инвестиция киритиш вақтида Ўзбекистон Республикасида белгиланган базавий ҳисоблаш микдорининг камида 8500 бараварида хўжалик жамиятларининг акциялари ва улушларини сотиб олиш, шунингдек, хорижий инвестициялар иштирокидаги корхоналар ташкил этиш шаклида Ўзбекистон Республикаси иқтисодиётига инвестиция киритган хорижий фуқаралар ва фуқаролиги бўлмаган шахсларга расмийлаштириладиган, ушбу корхоналарнинг буюртмаси буйича Ўзбекистон Республикаси худудидан чиқмасдан муддатини узайтириш имконияти билан бериладиган, амал килиш муддати уч йилгача бўлган кўп марталик инвестиция визаси.
Бунда, инвесторнинг оила аъзолари (турмуш ўртоғи, ота-онаси ва фарзандлари)га «Investment visa» амал қилиш муддатига мос равишда меҳмон визаси республикадан чиқмасдан туриб узайтириш ҳуқуқи билан расмийлаштириб берилади».

In clause 6: Investment visa - a multiple investment visa valid for up to three years, issued to foreign citizens and stateless persons without citizenship who had invested in the economy of the Republic of Uzbekistan in the amount of at least 8,500 times of the basic calculation amount established in the Republic of Uzbekistan at the time of making foreign investments, in the form of acquiring stocks and shares of business companies, as well as creating enterprises with foreign investment, issued at the request of these enterprises, with the possibility of extending its term without leaving the territory of the Republic of Uzbekistan.
At the same time, a guest visa shall be issued for the investors ‘family members (spouse, parents, and children) for the duration term of the “Investment Visa” with the right to renew it without leaving the Republic.