МАСҚАТ, 26 август. /»Дунё» АА/. Ўмон Султонлигининг етакчи ахборот агентлиги «Times of Oman» ўзининг «YouTube» каналида «Ўмон билан Ўзбекистон ўзаро ҳамкорликни ривожлантириш имкониятларини муҳокама қилмоқда» номли видеороликни жойлаштирди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ушбу материалда видеоконференция шаклида ташкил қилинган Ўмон билан Ўзбекистон ташқи ишлар вазирликлари ўртасидаги сиёсий маслаҳатлашувларнинг навбатдаги давраси натижалари тўғрисида маълумот келтирилган.
Музокараларда Ўмон томонини Султонлик ташқи ишлар вазири ўринбосари шайх Халифа бин Али Ал Харти, Ўзбекистон делегациясини эса Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири ўринбосари Фурқат Сидиков бошқарди.
Учрашувда ўзаро манфаатли соҳаларда икки томонлама муносабатларни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди, шунингдек, минтақавий ва глобал кун тартибининг долзарб масалалари бўйича конструктив фикр алмашилди.

MUSCAT, August 26. / IA «Dunyo» /. The leading Omani news agency «Times of Oman» on its YouTube channel posted a documentary video entitled «Oman and Uzbekistan discuss means to boost bilateral cooperation», reports the Dunyo news agency.
The material provides information on the results of the 6th round of political consultations between the foreign ministries of Oman and Uzbekistan, which were organized in the format of video conferencing.
The Omani side was represented at the talks by the Deputy Foreign Minister of the Sultanate, Sheikh Khalifa bin Ali Al Harti, while the Uzbek delegation was headed by Deputy Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan Furkat Sidikov, the agency reports.
The meeting discussed the prospects for the development of bilateral relations in areas of mutual interest, as well as a constructive exchange of views on topical issues of the regional and global agenda, the video says.