МАСҚАТ, 26 август. /»Дунё» АА/. Ўмон Султонлигининг етакчи ахборот агентлиги «Times of Oman» ўзининг «YouTube» каналида «Ўмон билан Ўзбекистон ўзаро ҳамкорликни ривожлантириш имкониятларини муҳокама қилмоқда» номли видеороликни жойлаштирди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ушбу материалда видеоконференция шаклида ташкил қилинган Ўмон билан Ўзбекистон ташқи ишлар вазирликлари ўртасидаги сиёсий маслаҳатлашувларнинг навбатдаги давраси натижалари тўғрисида маълумот келтирилган.
Музокараларда Ўмон томонини Султонлик ташқи ишлар вазири ўринбосари шайх Халифа бин Али Ал Харти, Ўзбекистон делегациясини эса Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири ўринбосари Фурқат Сидиков бошқарди.
Учрашувда ўзаро манфаатли соҳаларда икки томонлама муносабатларни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди, шунингдек, минтақавий ва глобал кун тартибининг долзарб масалалари бўйича конструктив фикр алмашилди.

МАСКАТ, 26 августа. /ИА «Дунё»/. Ведущее оманское информационное агентство «Times of Oman» на своем канале в «YouTube» разместило документальный видеоролик под названием «Оман и Узбекистан обсуждают возможности активизации двустороннего сотрудничества», передает корреспондент ИА «Дунё».
В материале представлена информация об итогах 6-го раунда политических консультаций между внешнеполитическими ведомствами Омана и Узбекистана, которые были организованы в формате видеоконференцсвязи.
Оманская сторона была представлена на переговорах заместителем главы МИД Султаната шейхом Халифа бин Али Аль Харти, в то время как узбекскую делегацию возглавил заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Фуркат Сидиков, информирует агентство.
На встрече обсуждались перспективы развития двусторонних отношений в сферах, представляющих взаимный интерес, а также состоялся конструктивный обмен мнениями по актуальным вопросам региональной и глобальной повестки дня, говорится в видеоролике.