O‘zbekiston-Polsha ko‘p qirrali hamkorligiga oid keng ko‘lamli masalalar tahlil qilindi.
V.Norov YXHTga Polsha raisligiga va joriy yilning 1-2-dekabr kunlari Lodz shahrida bo‘lib o‘tgan tashkilot Tashqi ishlar vazirlari kengashining navbatdagi yig‘ilishi yakunlariga yuqori baho berdi.
O‘zbekiston delegatsiyasining 30-noyabr – 3-dekabr kunlari Polshaga tashrifi chog‘ida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish yuzasidan fikr almashildi.
Iqtisodiy diplomatiyani faollashtirish va ishbilarmon doiralar vakillari uchun o‘zaro asosda qulay sharoitlar yaratish bo‘yicha birgalikdagi sa’y-harakatlarni davom ettirish muhimligi qayd etildi.
Shu nuqtayi nazardan, Polshada ishlayotgan o‘zbekistonlik tadbirkorlar duch kelayotgan aniq muammolarni hal etish bo‘yicha takliflar ko‘rib chiqildi.
Muzokaralarda migratsiya sohasidagi aloqalarni kengaytirish, bu borada qo‘shma loyiha va tashabbuslarni amalga oshirish masalalari ham muhokama qilindi.

Встреча с Послом Польши
6 декабря 2022 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Польша в нашей стране Радослава Грука.
Проанализирован широкий круг вопросов узбекско-польского многопланового сотрудничества.
В.Норов дал высокую оценку польскому председательству ОБСЕ и итогам очередного заседания СМИД Организации, состоявшегося 1-2 декабря текущего года в г.Лодзи.
Состоялся обмен мнениями по реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита делегации Узбекистана в Польшу 30 ноября – 3 декабря.
Отмечена важность продолжения совместных усилий по интенсификации экономической дипломатии, созданию на взаимной основе благоприятных условий для представителей деловых кругов.
В данном контексте рассмотрены предложения по решению конкретных проблем, с которыми сталкиваются работающие в Польше узбекские предприниматели.
На переговорах также обсуждены вопросы расширения контактов в области миграции, реализации совместных проектов и инициатив в данном направлении.