Muzokaralarda siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, transport-kommunikatsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi Oʻzbekiston-Qatar munosabatlarining holati hamda uni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Tomonlarning BMT, IHT va boshqa xalqaro tuzilmalar doirasidagi hamkorligiga alohida eʼtibor qaratildi.
Oʻzbekiston va Qatarning Afgʻonistonda tinchlik oʻrnatish jarayoniga koʻmaklashish va uning ijtimoiy-iqtisodiy infratuzilmasini tiklash boʻyicha birgalikdagi saʼy-harakatlarni davom ettirishga tayyorligi tasdiqlandi.
Oliy va yuqori darajadagi boʻlajak qoʻshma tadbirlar jadvali va kun tartibi boʻyicha takliflar koʻrib chiqildi.

О встрече с Послом Катара
7 января 2023 года и.о. министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Государства Катар в нашей стране Хасана Хамзу Хашима.
В ходе переговоров обсуждены состояние и перспективы развития узбекско-катарских отношений в политической, торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других сферах.
Особое внимание уделено взаимодействию сторон в рамках ООН, ОИС и других международных институтов.
Подтверждена готовность Узбекистана и Катара продолжить совместные усилия по продвижению мирного процесса в Афганистане и восстановлению его социально-экономической инфраструктуры.
Рассмотрены предложения по графику и повестке предстоящих совместных мероприятий на высшем и высоком уровнях.