O'zbekiston va O'mon tashqi ishlar vazirlari Nyu-Yorkdagi uchrashuvda bo'lajak tadbirlar jadvalini ko'rib chiqdilar
TOSHKENT, 24-sentabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Nyu-York shahrida O'mon tashqi ishlar vaziri Sayyid Badr bin Hamad al-Busaydiy bilan muzokara o'tkazdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"O'mon tashqi ishlar vaziri Sayyid Badr bin Hamad al-Busaydiy janoblari bilan BMT bosh qarorgohida uchrashishdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – O'zbekiston va O'mon o'rtasida erishilgan barcha kelishuvlarni amalga oshirish yuzasidan atroflicha fikr almashdik. Shuningdek, ikki va ko'p tomonlama shakldagi bo'lajak tadbirlar jadvali, mintaqaviy va global kun tartibidagi dolzarb mavzularni, shuningdek, o'sib borayotgan hamkorligimizni yana-da boyitish yo'llarini ko'rib chiqdik".

Главы МИД Узбекистана и Омана на встрече в Нью-Йорке рассмотрели график предстоящих мероприятий с участием обеих сторон
ТАШКЕНТ, 24 сентября. /ИА «Дунё»/. Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов провел в городе Нью-Йорке переговоры с министром иностранных дел Омана Сайидом Бадром бин Хамадом аль-Бусаиди, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Рады встрече с Министром иностранных дел Омана Е.П. Сайидом Бадром бин Хамадом аль-Бусаиди в штаб-квартире ООН, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Состоялся всесторонний обмен мнениями по вопросам реализации всех соглашений, достигнутых между Узбекистаном и Оманом. Мы также рассмотрели график предстоящих мероприятий как в двустороннем, так и в многостороннем форматах, актуальные темы региональной и глобальной повестки, а также пути обогащения нашего растущего партнерства».