Қозон шаҳрига ташриф доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Татаристон Республикасининг давлат мукофоти - "Дўстлик" ордени билан тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Юксак мукофотни давлатимиз раҳбарига Татаристон Раиси Рустам Минниханов тантанали равишда топширди.
Президентимиз ушбу орден билан Ўзбекистон ва Татаристон ўртасидаги ҳамкорликни ривожлантириш, халқлар ўртасида дўстлик ва ўзаро англашувни мустаҳкамлашга қўшган улкан ҳиссаси учун мукофотланди.
Мамлакатимиз етакчиси Татаристон раҳбарига мукофот учун самимий миннатдорлик билдириб, сўнгги йилларда ўзаро ҳамкорликда юқори натижаларга эришилганини мамнуният билан қайд этди ҳамда Татаристон халқига эзгу тилакларини билдирди.

Президент Узбекистана награжден орденом "Дуслык" Татарстана
В рамках программы пребывания в городе Казани состоялась церемония награждения Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева государственной наградой Республики Татарстан – орденом "Дуслык".
Высокую награду главе нашего государства торжественно вручил Раис Татарстана Рустам Минниханов.
Президент нашей страны награжден за значительный вклад в развитие сотрудничества между Узбекистаном и Татарстаном, укрепление дружбы и взаимопонимания между народами.
Лидер нашей страны, поблагодарив главу Татарстана за награду, с удовлетворением отметил достигнутые высокие результаты плодотворного сотрудничества в последние годы, выразил наилучшие пожелания народу Татарстана.