O'zbekiston tashqi ishlar vaziri O'mon elchisini qabul qildi
TOSHKENT, 17-dekabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun O'mon elchisi Vafo Jabr Nosir al-Busaidiyni qabul qildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Bugun Tashqi ishlar vazirligida O'mon Sultonligi Elchisi Vafo Jabr Nosir al-Busaidiy xonim bilan uchrashdik, — deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. — Biz Elchi xonimning o'tgan bir yilda mamlakatimizdagi faoliyati davomida munosabatlarini boyitish borasidagi sa'y-harakatlarini yuqori baholaymiz. 2025-yil yana-da samarali bo'lishi kutilmoqda. Mamlakatlarimizning keng imkoniyatlariga ishbilarmon doiralarning qiziqishi ortib borayotgani, ham ikki, ham ko'p tomonlama shakllardagi samarali hamkorlik va boshqa muhim masalalar bugungi kun tartibimizning asosiy mavzularidan bo'ldi".
Eslatib o'tamiz, O'mon elchisi Vafo Jabr Nosir al-Busaidiy 2023-yil 13-noyabr kuni O'zbekiston Tashqi ishlar vazirligida ishonch yorliqlari nusxalarini va 2024-yil 7-may kuni O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga ishonch yorliqlarini topshirgan edi.

Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan receives the Ambassador of Oman
TASHKENT, December 17. /Dunyo IA/. Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov today received the Ambassador of Sultanate of Oman Wafa Jabr Nasser Albusaidi, reports Dunyo IA correspondent.
"Hosted Ambassador of Sultanate of Oman H.E. Wafa Jabr Nasser Albusaidi today at the MFA, - the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. - Appreciate Madam Ambassador’s efforts to enrich the relations between Uzbekistan and Oman during her tenure in our country over the last year. 2025 is going to be even more fruitful. The increasing interest of businesses in our countries' vast opportunities, fruitful cooperation on bilateral and multilateral formats, and others were on today’s agenda".
It is worth noting that Ambassador of Oman Wafa Jabr Nasser Albusaidi presented copies of her credentials at the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan on 13 November 2023 and credentials to President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on 7 May 2024.