O'zbekiston tashqi ishlar vaziri O'mon elchisini qabul qildi
TOSHKENT, 17-dekabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun O'mon elchisi Vafo Jabr Nosir al-Busaidiyni qabul qildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Bugun Tashqi ishlar vazirligida O'mon Sultonligi Elchisi Vafo Jabr Nosir al-Busaidiy xonim bilan uchrashdik, — deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. — Biz Elchi xonimning o'tgan bir yilda mamlakatimizdagi faoliyati davomida munosabatlarini boyitish borasidagi sa'y-harakatlarini yuqori baholaymiz. 2025-yil yana-da samarali bo'lishi kutilmoqda. Mamlakatlarimizning keng imkoniyatlariga ishbilarmon doiralarning qiziqishi ortib borayotgani, ham ikki, ham ko'p tomonlama shakllardagi samarali hamkorlik va boshqa muhim masalalar bugungi kun tartibimizning asosiy mavzularidan bo'ldi".
Eslatib o'tamiz, O'mon elchisi Vafo Jabr Nosir al-Busaidiy 2023-yil 13-noyabr kuni O'zbekiston Tashqi ishlar vazirligida ishonch yorliqlari nusxalarini va 2024-yil 7-may kuni O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga ishonch yorliqlarini topshirgan edi.

Глава МИД Узбекистана принял посла Омана
ТАШКЕНТ, 17 декабря. /ИА «Дунё»/. Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня принял посла Омана Вафу Джабр Нассер аль-Бусаиди, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Провели встречу с Послом Султаната Оман Е.П. Вафой Джабр Нассер аль-Бусаиди, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Высоко ценим усилия госпожи Посла по обогащению узбекско-оманских отношений во время ее пребывания в нашей стране в течение последнего года. 2025 год будет еще более плодотворным. Растущий интерес бизнес-кругов к широким возможностям в наших странах, плодотворное сотрудничество как в двустороннем, так и в многостороннем форматах, и другие важные вопросы были в центре внимания нашей сегодняшней повестки».
Напомним, что посол Омана Вафа Джабр Нассер аль-Бусаиди 13 ноября 2023 года вручила в МИД Узбекистана копии верительных грамот и 7 мая 2024 года – верительные грамоты Президенту Узбекистана Шавкату Мирзиёеву.