2025-yilning 22-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Shanxay hamkorlik tashkiloti Mintaqaviy aksilterror tuzilmasi Ijroiya qo'mitasi direktori Ularbek Sharsheev bilan uchrashuv o'tkazdi.
TIV rahbari ta’kidlaganidek, xavfsizlik, barqarorlik va kafolatlangan uzluksiz rivojlanish mavzulari bugun har qachongidan ham dolzarbdir. O‘zbekiston sheriklari bilan umumiy farovonlikni ta’minlashda faol hamkorlik qilishga intilishiga alohida urg‘u berildi.
Uchrashuv davomida tomonlar atrofimizdagi chaqiriqlarni eng samarali yo‘llar bilan hal qilish masalalarini muhokama qildi.

On January 22, 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with Ularbek Sharsheev, Director of the Executive Committee of the Shanghai Cooperation Organization’s Regional Anti-Terrorist Structure.
As underscored by Foreign Minister, the topics of security, stability, and guaranteed continuous development are as acute as never before. We are committed to actively cooperating with our partners to ensure common prosperity.
During the meeting, the most effective ways to address the challenges surrounding us were also discussed.