Ўзбекистон, Туркия ва Озарбайжон ТИВ раҳбарлари дўстлик, ҳамкорлик ва фаровонлик ришталарини чуқурлаштиришга интилишда ҳамфикр эканликларини тасдиқладилар
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов бугун Анқара шаҳрида Туркия ва Озарбайжон ташқи ишлар вазирлари Ҳакан Фидан ва Жейҳун Байрамов билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА мухбири.
"Қадрли ҳамкасбларим Ҳакан Фидан жаноблари ва Жейҳун Байрамов жаноблари билан биргаликда уч томонлама форумдан олдин бугун Анқара шаҳрида самарали учрашув ўтказдик, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг телеграм-каналида. – Ўзбекистон, Озарбайжон ва Туркия Ташқи ишлар вазирликлари мамлакатларимиз ўртасидаги дўстлик, ҳамкорлик ва фаровонлик ришталарини чуқурлаштиришга интилишда ҳамфикрдир. Бизнинг умумий салоҳиятимиз жуда катта ва елкама-елка ҳамкорликда келажак авлодлар учун чексиз имкониятлар очади".

Министры иностранных дел Узбекистана, Турции и Азербайджана подтвердили приверженность углублению дружбы, сотрудничества и общего процветания
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня в городе Анкаре встретился с министрами иностранных дел Турции и Азербайджана Хаканом Фиданом и Жейхуном Байрамовым, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Вместе с моими дорогими коллегами Е.П. Хаканом Фиданом и Е.П. Жейхуном Байрамовым мы провели продуктивную встречу в Анкаре сегодня перед трехсторонним форумом, – написал в своемtelegram-канале глава МИД Узбекистана. – Министерства иностранных дел Республики Узбекистан, Республики Азербайджан и Турецкой Республики едины в нашей приверженности углублению дружбы, сотрудничества и общего процветания между нашими народами. Наш потенциал огромен, и, работая рука об руку, мы можем открыть невероятные возможности для будущих поколений».