Масқат шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон-Ўмон тадбиркор аёллари бизнес-форуми доирасида "Felix Tour" сайёҳлик компанияси асосчиси Озода Муҳидова ва "Bahwan Travel Agencies" LLC компанияси бош менежери Бижу Энтони ўртасида музокаралар ташкил этилди.
Ўмон вакилига мамлакатимизнинг сайёҳлик салоҳияти, хусусан, зиёрат туризми имкониятлари, хорижий сайёҳларга яратилган шароитлар, амалга ошириш мумкин бўлган янги турлойиҳалар ҳақида батафсил сўзлаб берилди.
Бош менежер Бижу Энтони Ўзбекистон туризм салоҳиятидан яхши хабардорлигини таъкидлаб, ўзаро ҳамкорликни йўлга қилишга тайёрлигини тасдиқлади.
Учрашув якунида икки компания ўртасида алоқаларни йўлга қўйиш, Ўзбекистон йўналишида янги турпакетларни жорий қилиш, юртимизнинг зиёрат туризми салоҳиятини Ўмонда кенг тарғиб қилиш ва бошқа масалалар юзасидан келишиб олинди.

В рамках прошедшего в Маскате бизнес-форума женщин-предпринимательниц Узбекистана и Омана состоялись переговоры между основателем туристической компании “Felix Tour” Озодой Мухидовой и генеральным менеджером компании “Bahwan Travel Agencies” LLC Бижу Энтони.
Оманская сторона была подробно проинформирована о туристическом потенциале нашей страны, в частности, возможности паломнического туризма, условиях, созданных для иностранных туристов, а также новые проекты, которые можно реализовать.
Генеральный менеджер Бижу Энтони отметил, что хорошо знаком с туристическим потенциалом Узбекистана и подтвердил готовность к установлению взаимного сотрудничества.
По итогам встречи были достигнуты договоренности об установлении отношений между двумя компаниями, внедрении новых турпакетов по направлению Узбекистана, широком продвижении потенциала паломнического туризма нашей страны в Омане и других вопросах.