Ўмон Султонлиги Ташқи ишлар вазирлиги томонидан Султонликнинг Ўзбекистон Республикаси билан ҳамкорлигини мустаҳкамлаш ва истиқболларини ишлаб чиқишга қаратилган давра йиғилиши ташкил этилди.
Давра йиғилишида Ўмоннинг хорижий давлатлар билан алоқаларига масъул бўлган бир қатор вазирликлари ва идоралари, жумладан “Salam Air” ва “Oman Air” авиаширкатларининг вакиллари, жами 30 дан ортиқ мутасаддилар иштирок этдилар.
Давра йиғилиши вазирлик ва идоралар томонидан билдирилган таклиф ва мулоҳазаларга бой ҳамда қизиқарли савол ва жавоблардан иборат дўстона мулоқот сифатида ўтказилди.
Ўмон ТИВга ушбу ташаббус ва самарали тадбир учун самимий миннатдорчилик изҳор этамиз.
Ўз навбатида Элчихона сўзга чиқишидан олдин, ҳамкорларимизга кўҳна Бухоронинг туризм салоҳиятига оид видеоролик намойиш этилди.

МИД Султаната Омана было организовано мероприятие, посвященное укреплению сотрудничества между Султанатом Оман и Республикой Узбекистан.
В мероприятии приняли участие более 30 представителей ряда министерств и ведомств Омана, ответственных за взаимодействия с иностранными государствами, включая представителей авиакомпаний "Salam Air" и "Oman Air".
Мероприятие прошло в теплой доверительной атмосфере, наполненной обменом мнений и предложений со стороны министерств и ведомств.