17-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Baxromjon A’loyev O‘mon Sultonligi, Misr Arab Respublikasi va Pokiston Islom Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchilari Vafo al-Busaidi, Tamer Fathi Abdussalom Hammad va Ahmad Faruk bilan alohida uchrashuvlar o‘tkazdi.
Uchrashuvlarda O‘zbekiston bilan ushbu davlatlar o‘rtasidagi hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Savdo-iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash, madaniy-gumanitar hamkorlikni faollashtirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Tomonlar o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish va 2025 yilga mo‘ljallangan qo‘shma tadbirlar rejalarini ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirdilar.

On March 17, 2025, First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev held separate meetings with Ambassadors to the Sultanate of Oman Wafa Albusaidi, the Arab Republic of Egypt Thamer Fathi Abdussalam Hammad, and the Islamic Republic of Pakistan Ahmed Farooq.
During the meetings, current issues of cooperation between Uzbekistan and above mentioned countries were discussed. Particular attention was paid to strengthening trade and economic ties and intensifying cultural and humanitarian interaction.
The parties expressed mutual readiness to further expand cooperation and considered plans for joint activities for 2025.