17-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Baxromjon A’loyev O‘mon Sultonligi, Misr Arab Respublikasi va Pokiston Islom Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchilari Vafo al-Busaidi, Tamer Fathi Abdussalom Hammad va Ahmad Faruk bilan alohida uchrashuvlar o‘tkazdi.
Uchrashuvlarda O‘zbekiston bilan ushbu davlatlar o‘rtasidagi hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Savdo-iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash, madaniy-gumanitar hamkorlikni faollashtirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Tomonlar o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish va 2025 yilga mo‘ljallangan qo‘shma tadbirlar rejalarini ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirdilar.

17 марта 2025 года Первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел отдельные встречи с Послами Султаната Оман Вафой аль-Бусаидий, Арабской Республики Египет Тамиром Хаммадом и Исламской Республики Пакистан Ахмедом Фаруком.
В ходе встреч обсуждены актуальные вопросы сотрудничества между Узбекистаном и указанными странами. Особое внимание уделено вопросам укрепления торгово-экономических связей и активизации культурно-гуманитарного взаимодействия.
Стороны выразили взаимную готовность к дальнейшему расширению взаимодействия и рассмотрели планы совместных мероприятий на 2025 год.