Мамлакатимизнинг Ўмондаги элчиси Абдусалом Хатамов Ўмон Бошқарув академияси президенти Али бин Қосим ал-Лаватий билан учрашув ўтказди.
Мулоқот чоғида Ўмон Бошқарув академияси ва Ўзбекистон Президенти ҳузуридаги Давлат сиёсати ва бошқаруви академияси ўртасида академик алоқаларини ўрнатиш, ўзаро тажриба алмашиш ҳамда ташрифлар уюштириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Султонлик Бошқарув академияси раҳбарияти жорий йилнинг 23-25 июнь кунлари Самарқандда бўлиб ўтадиган Давлат хизмати бўйича БМТ форумида иштирок этишини маълум қилди.
Ўмон Бошқарув академияси 2022 йилда амалдаги мамлакат Султони Ҳайсам бин Ториқ томонидан таъсис этилган. Академия Султонлик давлат бошқарувида малакали кадрларни тайёрлаш, давлат бошқарувидаги масъулларнинг малакасини ошириш, замонавий таҳдидларни ўрганиш ва уларга ечим топа оладиган маҳоратли раҳбарларни етиштиради.

Ambassador of Uzbekistan to Oman H.E. Abdusalom Khatamov held a meeting with Ali bin Qasim al-Lawati, President of Oman Royal Academy of Administration.
During the meeting, issues of establishing academic ties, exchanging experiences, and organizing visits between the Oman Royal Academy of Administration and the Academy of Public Policy and Governance under the President of Uzbekistan were discussed.
The leaders of the Oman Royal Academy of Administration announced its participation in the UN Forum on Public Service, which will be held in Samarkand on June 23-25 of this year.
The Oman Royal Academy of Administration was established in 2022 by the current Sultan of Oman, Haitham bin Tariq. The Academy trains qualified personnel in the Sultanate of Oman's public administration, improves the skills of public administration officials, and trains skilled leaders who can study modern threats and find solutions to them.