Мамлакатимизнинг Ўмондаги элчиси Абдусалом Хатамов Ўмон Бошқарув академияси президенти Али бин Қосим ал-Лаватий билан учрашув ўтказди.
Мулоқот чоғида Ўмон Бошқарув академияси ва Ўзбекистон Президенти ҳузуридаги Давлат сиёсати ва бошқаруви академияси ўртасида академик алоқаларини ўрнатиш, ўзаро тажриба алмашиш ҳамда ташрифлар уюштириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Султонлик Бошқарув академияси раҳбарияти жорий йилнинг 23-25 июнь кунлари Самарқандда бўлиб ўтадиган Давлат хизмати бўйича БМТ форумида иштирок этишини маълум қилди.
Ўмон Бошқарув академияси 2022 йилда амалдаги мамлакат Султони Ҳайсам бин Ториқ томонидан таъсис этилган. Академия Султонлик давлат бошқарувида малакали кадрларни тайёрлаш, давлат бошқарувидаги масъулларнинг малакасини ошириш, замонавий таҳдидларни ўрганиш ва уларга ечим топа оладиган маҳоратли раҳбарларни етиштиради.

В целях налаживания контактов между государственными органами в сфере подготовки кадров между Узбекистаном и Оманом посол Узбекистана в Султанате Оман Абдусалом Хатамов посетил Академию управления Султаната и провел встречу с ее президентом Али бин Касимом аль-Лавати.
В ходе встречи были обсуждены вопросы установления связей между Оманской академией и Академией государственной политики и управления при Президенте Узбекистана, а также организации взаимных визитов для обмена опытом.
Руководство Академии управления Султаната примет участие в Форуме ООН по государственной службе, который пройдет 23-25 июня в Самарканде.
Академия управления Султаната была основана в 2022 году нынешним султаном Омана Хайсамом бин Тариком с главной целью подготовки квалифицированных кадров для государственного управления Султаната, повышения квалификации должностных лиц в сфере государственного управления, изучения современных угроз и подготовки опытных лидеров, способных справляться с ними и находить решения.