Ўзбекистоннинг Ўмондаги Элчиси Абдусалом Хатамов Ўмондаги йирик туристик компаниялардан бири – "E-Travel & Tours" бош менежери Эжаз Кази билан учрашди.
Ўмон томонига мамлакатимизнинг туризм салоҳияти, мазкур соҳада яратилган инфратузилма, Кўрфаз араб давлатлари фуқаролари, хусусан ўмонликлар учун Ўзбекистонга 30 кунлик визасиз кириш тартиби жорий этилгани ҳамда яқин кунларда Маскат-Тошкент йўналиши бўйича йўлга қўйилиши режалаштирилган тўғридан-тўғри авиақатновлар ҳақида сўзлаб берилди.
"E-Travel & Tours" компанияси бош менежери шу йилнинг июль ойида Маскат шаҳрида Ўзбекистон элчихонаси ва Туризм қўмитаси билан ҳамкорликда ўтказилиши режалаштирилган сайёҳлик тақдимотини юқори даражада ташкил этишда яқиндан ёрдам беришга тайёрлигини билдирди.
"Шунингдек, Ўмоннинг йирик туркомпаниялари ва таниқли блогерларидан иборат делегациянинг Ўзбекистонга медиа-турини ташкил этиш режамиз ҳам бор", – деди Эжаз Кази.

The Ambassador of Uzbekistan to Oman, Abdusalom Khatamov, met with Ejaz Kazi, General Manager of one of the largest tourism companies in Oman, E-Travel & Tours.
The Omani side was informed about the tourism potential of our country, the infrastructure created in this area, the introduction of a 30-day visa-free regime for citizens of the Gulf Arab countries, in particular Omanis, to Uzbekistan, and the planned launch of direct flights on the Muscat-Tashkent route in the near future.
The General Manager of E-Travel & Tours expressed his readiness to provide close assistance in organizing a high-level tourism presentation, which is planned to be held in July this year in Muscat in collaboration with the Embassy of Uzbekistan and the Tourism Committee.
"We also plan to organize a media tour of a delegation of major Omani travel companies and famous bloggers to Uzbekistan," said Ejaz Kazi.