Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Озарбайжонга давлат ташрифи доирасида мамлакатимизнинг Боку шаҳридаги элчихонаси янги биносининг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Озарбайжон Президенти Илҳом Алиев иштирок этдилар.
Етакчилар рамзий тасмани кесиб, дипломатик ваколатхонанинг янги биносини тантанали равишда очдилар.
Давлат раҳбарлари дипломатларнинг икки мамлакат ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлашга қаратилган самарали фаолияти учун яратилган шароитлар билан танишди.
Элчихона заллари Ўзбекистон ҳудудлари номи билан аталган. Президентимиз халқларимиз ўртасидаги дўстлик ва ҳамжиҳатлик рамзи сифатида заллардан бирига Қорабоғ номини беришни таклиф этди.

В ходе государственного визита Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в Азербайджан состоялось торжественное открытие нового здания посольства нашей страны в городе Баку.
В церемонии приняли участие Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и Президент Азербайджана Ильхам Алиев.
Лидеры разрезали символическую ленту и торжественно открыли новое здание дипломатического представительства.
Главы государств ознакомились с созданными условиями для эффективной деятельности дипломатов, нацеленной на дальнейшее укрепление отношений стратегического партнерства и союзничества между двумя странами.
Залы посольства названы в честь регионов Узбекистана. Президент нашей страны предложил назвать один из залов в честь Карабаха как символ дружбы и солидарности между нашими народами.