Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Озарбайжонга давлат ташрифи доирасида мамлакатимизнинг Боку шаҳридаги элчихонаси янги биносининг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Озарбайжон Президенти Илҳом Алиев иштирок этдилар.
Етакчилар рамзий тасмани кесиб, дипломатик ваколатхонанинг янги биносини тантанали равишда очдилар.
Давлат раҳбарлари дипломатларнинг икки мамлакат ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлашга қаратилган самарали фаолияти учун яратилган шароитлар билан танишди.
Элчихона заллари Ўзбекистон ҳудудлари номи билан аталган. Президентимиз халқларимиз ўртасидаги дўстлик ва ҳамжиҳатлик рамзи сифатида заллардан бирига Қорабоғ номини беришни таклиф этди.

The Presidents solemnly inaugurate the new building of the Embassy of Uzbekistan in Azerbaijan
During the state visit of President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Azerbaijan, the new building of our country's embassy in Baku has been inaugurated.
The ceremony was attended by President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The leaders cut a symbolic ribbon and inaugurated the new building of the diplomatic mission.
The Heads of state got acquainted with the created conditions for effective activity of diplomats aimed at further strengthening relations of strategic partnership and alliance between the two countries.
The embassy halls are named after the regions of Uzbekistan. The President of our country proposed to name one of the halls in honor of Karabakh as a symbol of friendship and solidarity between our peoples.
At the end, the Presidents left memorable notes with wishes in the Book of honorary guests of the Embassy.