Joriy yilning 23-25 iyun kunlari Samarqandda BMT shafeligida Davlat xizmatlari forumi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda O‘mon Sultonligidan Mehnat vaziri Mahad bin Said Ba’vin boshchiligidagi delegatsiya ishtirok etdi.
Tashrif doirasida o‘monlik vazir O‘zbekiston Prezidentining kadrlar siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi o‘rinbosari Po‘lat Bobojonov, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov, Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi direktori o‘rinbosari Amirtemurxon Musayev, kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vaziri o‘rinbosari Ra’no Turdiboyeva bilan qator muzokaralar o‘tkazdi.

From June 23 to 25 of this year, the Public Service Forum was held in Samarkand under the auspices of the United Nations. The event was attended by a delegation from the Sultanate of Oman, led by Minister of Labor Mahad bin Said Baawain.
As part of the visit, the Omani minister held a series of high-level meetings with key Uzbek officials, including HE Polat Bobojonov, Deputy Advisor to the President on Personnel Policy, HE Qo‘ng‘irotboy Sharipov, Minister of Higher Education, Science and Innovation, HE Amirtemurkhon Musayev, Deputy Director of the Agency for the Development of Public Service and Ra'no Turdiboyeva, Deputy Minister for Poverty Reduction and Employment.