O'zbekistonning O'mondagi Elchisi Abdusalom Xatamov 80 dan ortiq mamlakatlarga tashrif buyurgan o‘monlik mashhur sayohatchi Nosir al-Nu’maniy bilan O‘monda O‘zbekiston turizm salohiyatini targ‘ib qilish va mazkurning yurtimizga tashrifini uyushtirish masalalarini muhokama qildi.
Joriy yilning 5-7 iyulida Masqatga O‘zbekiston Turizm qo‘mitasi raisi boshchiligidagi delegatsiyaning rasmiy tashrifi doirasida “O‘zbekiston – Ipak yo‘li gavhari” shiori ostida “Road Show” - turistik forumi o‘tkazilgan edi. Mazkur tadbirning samarali o‘tkazishda o‘zining munosib hissasini qo‘shgani uchun N.al-Nu’moniyga Elchixona nomidan minnatdorchilik izhor etildi.

Ambassador of Uzbekistan to Oman Abdusalom Khatamov discussed the promotion of Uzbekistan’s tourism potential in Oman and the organization of a visit to our country with the famous Omani traveler Nasser Al-Numani, who has visited over 80 countries.
As part of the official visit of the delegation led by the Chairman of the Uzbekistan Tourism Committee to Muscat from July 5 to 7 of this year, a "Road Show" tourism forum was held under the slogan "Uzbekistan – The Pearl of the Silk Road".
On behalf of the Embassy, gratitude to Mr. N.al-Numani was expressed for his valuable contribution to the successful organization of this event.