O‘zbekistonning O‘mondagi Elchisi Abdusalom Xatamov O‘monning AB Energy shirkatining ijrochi direktori Abdulla al-Saidi bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekistonning O‘mondagi Elchisi Abdusalom Xatamov O‘monning AB Energy shirkatining ijrochi direktori Abdulla al-Saidi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Muloqot chog‘ida joriy yilning 28-29 avgust kunlari Sirdaryo viloyati Guliston shahrida “Sirdaryo viloyatida tadbirkorlik qiling” investitsiya forumida ishtirok etish va Farg‘ona viloyatida biznes-uchrashuvlarni o‘tkazish maqsadida bir qator o‘monlik tadbirkorlarning O‘zbekistonga tashrifini uyushtirish masalalari muhokama qilindi.

Ambassador of Uzbekistan to Oman Meets with CEO of AB Energy
The Ambassador of Uzbekistan to Oman, Mr. Abdusalom Khatamov, held a meeting with Mr. Abdullah Al-Saidi, Chief Executive Officer of Oman's AB Energy company.
During the meeting, the sides discussed organizing a visit of several Omani entrepreneurs to Uzbekistan to participate in the “Do Business in Sirdaryo” Investment Forum, which will take place on August 28–29 this year in Gulistan, Sirdaryo region. They also explored opportunities to hold business meetings in the Fergana region as part of the visit.