Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов бугун Ўмон ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Шайх Халифа бин Али ал-Ҳарисийни қабул қилди.
"Бугун Ташқи ишлар вазирлигида Ўмон ташқи ишлар вазири ўринбосари Шайх Халифа бин Али ал-Ҳарисий жанобларини қутлашдан мамнунмиз, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг telegram-канали. – Музокараларимиз давомида мамлакатларимиз ўртасидаги бўлажак тадбирлар кун тартибини муҳокама қилдик. Ўзбекистон-Ўмон халқларимиз манфаатларига хизмат қила оладиган кенг имкониятларга эга эканлигини таъкидладик.
Учрашув мобайнида ўзаро савдо ҳажмини ошириш, инвестиция оқимини кўпайтириш, халқлар ўртасидаги алоқаларни кенгайтириш каби масалаларга алоҳида эътибор қаратдик".

The Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan, Bakhtiyor Saidov, met today with a delegation from Oman led by the Deputy Minister of Foreign Affairs, Sheikh Khalifa bin Ali Alharthy.
"Glad to host H.E. Sheikh Khalifa bin Ali Alharthy, Undersecretary of the Ministry of Foreign Affairs of Oman today at the Foreign Ministry, – the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram-channel. – We discussed the agenda of upcoming events between our countries. Underscored that Uzbekistan and Oman possess many opportunities that can serve for the best interests of people in both countries.
Increasing mutual trade, investment flows, people-to-people exchanges, and more were on our focus during the meeting".