Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов бугун Ўмон ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Шайх Халифа бин Али ал-Ҳарисийни қабул қилди.
"Бугун Ташқи ишлар вазирлигида Ўмон ташқи ишлар вазири ўринбосари Шайх Халифа бин Али ал-Ҳарисий жанобларини қутлашдан мамнунмиз, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг telegram-канали. – Музокараларимиз давомида мамлакатларимиз ўртасидаги бўлажак тадбирлар кун тартибини муҳокама қилдик. Ўзбекистон-Ўмон халқларимиз манфаатларига хизмат қила оладиган кенг имкониятларга эга эканлигини таъкидладик.
Учрашув мобайнида ўзаро савдо ҳажмини ошириш, инвестиция оқимини кўпайтириш, халқлар ўртасидаги алоқаларни кенгайтириш каби масалаларга алоҳида эътибор қаратдик".

Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня встретился с делегацией Омана во главе заместителя министра иностранных дел Шейхом Халифом бин Али аль-Харисий.
«Сегодня в МИД Узбекистана поприветствовали заместителя министра иностранных дел Омана Е.П. Шейха Халифа бин Али аль-Харисий, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – В ходе переговоров обсудили повестку дня предстоящих мероприятий между нашими странами. Подчеркнули, что Узбекистан и Оман обладают широкими возможностями, которые могут служить в интересах народов наших стран.
В ходе встречи уделили особое внимание увеличению взаимной торговли, инвестиционных потоков, обмену между людьми и другим вопросам».