Samarqandda bo‘lib o‘tadigan YUNESKO Bosh konferensiyaning
43-sessiyasini yoritish uchun ommaviy axborot vositalari vakillarini akkreditatsiya qilish boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Samarqand shahrida o‘tkaziladigan YUNESKO Bosh konferensiyaning 43-sessiyasini yoritish uchun ommaviy axborot vositalari vakillarini akkreditatsiya qilish jarayoni boshlanganini ma’lum qiladi.
Konferensiyani yoritishda qatnashishni istagan jurnalistlar BMTning “INDICO” platformasida ro‘yxatdan o‘tib, akkreditatsiyadan o‘tishlari lozim.
Onlayn ro‘yxatdan o‘tish shakli quyidagi havola orqali taqdim etiladi: https://indico.un.org/event/1017853/registrations/21114/.
OAV vakillarining arizalari 2025-yil 10-oktabrgacha qabul qilinadi.
Belgilangan muddatdan keyin yuborilgan murojaatlar, shuningdek zarur maʼlumotlarsiz va to‘ldirilgan so‘rovnomasiz arizalar ko‘rib chiqish uchun qabul qilinmaydi.
Shu bilan birga, sammitni yoritishda ishtirok etish uchun xprojiy OAV vakillarining topshirgan arizalari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tomonidan ularning akkreditatsiya qilinganligi to‘g‘risidagi tasdiqnomasiz O‘zbekistonga tashrif buyurish va jurnalistik faoliyati bilan shug‘ullanish uchun asos bo‘la olmaydi.
Qo‘shimcha savollar yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Matbuot xizmatiga press@mfa.uz elektron pochtasi orqali murojaat qilish mumkin.

The Accreditation of Media representatives has begun to cover the 43rd Session of the UNESCO General Conference in Samarkand
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan announces the commencement of accreditation for representatives of mass media to cover the 43rd Session of the UNESCO General Conference in Samarkand.
Journalists wishing to participate in the coverage of the conference are required to complete registration on the United Nations “INDICO” platform and obtain accreditation.
The online registration form is available at the following link: https://indico.un.org/event/1017853/registrations/21114/.
Applications from representatives of media will be accepted until October 10, 2025.
Applications submitted after the deadline, or without the required documents and a completed application form, will not be considered.
Please note that submission of an application does not constitute a basis for entry into the Republic of Uzbekistan or for engaging in journalistic activities of foreign media representatives without official confirmation of accreditation issued by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
For additional inquiries, please contact the Press Service of the Ministry of Foreign Affairs at press@mfa.uz.