Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгаш (ОҲИЧК) Ташқи ишлар вазирлари норасмий йиғилишида иштирок этди.
«Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгаш (ОҲИЧК) Ташқи ишлар вазирлари норасмий йиғилишида иштирок этдик, — деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг телеграм каналида. — Мулоқот жараёни минтақавий ва глобал масалалар, шунингдек, Осиё бўйлаб ишончни мустаҳкамлаш чораларини янада кучайтириш юзасидан ҳамкасблар билан фикр алмашиш учун муҳим имконият бўлди.
Ўзбекистон ОҲИЧК мақсад ва тамойилларига содиқ қолади ҳамда умумий маконимизда мулоқот, ишонч ва ҳамкорликни мустаҳкамлашга қаратилган саъй-ҳаракатларни изчил қўллаб-қувватлашда давом этади».

Delegation of Uzbekistan, headed by Bakhtiyor Saidov, Minister of Foreign Affairs, participated in the informal ministerial meeting of the Conference on Interaction and Confidence Building Measures in Asia (CICA) in New York.
"Pleased to take part in the Informal Meeting of the CICA Ministerial Council, - wrote Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan on his official telegram-channel. - The discussions offered an excellent opportunity to exchange views with colleagues on key regional and global developments, as well as on strengthening confidence-building measures across Asia.
Uzbekistan remains committed to the goals and principles of the Conference on Interaction and Confidence and will continue to actively support efforts aimed at fostering dialogue, trust, and cooperation in our common space".