Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгаш (ОҲИЧК) Ташқи ишлар вазирлари норасмий йиғилишида иштирок этди.
«Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгаш (ОҲИЧК) Ташқи ишлар вазирлари норасмий йиғилишида иштирок этдик, — деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг телеграм каналида. — Мулоқот жараёни минтақавий ва глобал масалалар, шунингдек, Осиё бўйлаб ишончни мустаҳкамлаш чораларини янада кучайтириш юзасидан ҳамкасблар билан фикр алмашиш учун муҳим имконият бўлди.
Ўзбекистон ОҲИЧК мақсад ва тамойилларига содиқ қолади ҳамда умумий маконимизда мулоқот, ишонч ва ҳамкорликни мустаҳкамлашга қаратилган саъй-ҳаракатларни изчил қўллаб-қувватлашда давом этади».

Делегация Узбекистана во главе с министром иностранных дел Узбекистана Бахтиёром Саидовым приняла участие в неформальной министерской встрече Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии в городе Нью-Йорке.
«Приняли участие в неформальной встрече Совета министров иностранных дел Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА), – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Диалог предоставил отличную возможность обменяться мнениями с коллегами по вопросам региональных и глобальных процессов, а также по дальнейшему укреплению мер доверия на пространстве Азии.
Узбекистан остается приверженным целям и принципам СВМДА и будет и впредь активно поддерживать усилия, направленные на развитие диалога, доверия и сотрудничества в нашем общем пространстве».