Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Озарбайжон Республикаси Президенти Илҳом Алиевнинг таклифига биноан 6 октябрь куни амалий ташриф билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.
Давлатимиз раҳбари Туркий давлатлар ташкилотининг навбатдаги саммити асосий тадбирларида иштирок этади.
"Минтақавий тинчлик ва хавфсизлик" мавзусида ўтказилаётган учрашув кун тартибидан устувор соҳаларда кўп томонлама ҳамкорликни янада чуқурлаштириш масалалари ўрин олган.
Саммит якунида ташкилотдаги мамлакатлар ўртасидаги амалий ҳамкорликни янада кенгайтиришга қаратилган қатор ҳужжатлар қабул қилинади.

Президент Узбекистана отбыл в Азербайджан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева 6 октября отбыл в эту страну с рабочим визитом.
Глава нашего государства примет участие в основных мероприятиях очередного саммита Организации тюркских государств в городе Габале.
В повестку дня встречи, проводимой под темой «Региональный мир и безопасность», включены вопросы дальнейшего углубления многостороннего сотрудничества в приоритетных сферах.
По итогам саммита будет принят ряд документов, направленных на дальнейшее расширение практического сотрудничества между странами Организации.