O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Bernda Shveysariya Federal Kengashi a'zosi, tashqi ishlar vaziri Ignatsio Kassis bilan uchrashdi.
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Bernda Shveysariya Federal Kengashi a'zosi, tashqi ishlar vaziri Ignatsio Kassis bilan uchrashdi.
"O'zbekiston delegatsiyasi nomidan Shveysariya Federal Kengashi a'zosi, tashqi ishlar vaziri Ignatsio Kassis janoblariga Bern shahrida ko'rsatilgan iliq mehmondo'stlik uchun samimiy minnatdorlik bildiramiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Bugungi uchrashuvimiz davomida O'zbekiston- Shveysariya ikki va ko'p tomonlama hamkorligimizni yana-da chuqurlashtirish yo'llarini atroflicha muhokama qildik. Suhbat chog'ida innovatsiyalar, bilim va tajriba almashinuvi, savdo, kadrlar salohiyatini oshirish hamda boshqa yo'nalishlar e'tiborimiz markazida bo'ldi.

Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов встретился в Берне федеральным советником и министром иностранных дел Швейцарии Игнацио Кассисом.
«От имени делегации Узбекистана выражаем искреннюю благодарность Е.П. Игнацио Кассису, федеральному советнику и министру иностранных дел Швейцарии, за теплый прием в Берне, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Вместе всесторонне обсудили пути дальнейшего углубления узбекско-швейцарского динамичного сотрудничества как в двустороннем, так и в многостороннем форматах. Сегодня в центре нашего внимания были вопросы инновации, обмена опытом и знаний, наращивания торговли, укрепления человеческого потенциала и другие.
Договорились продолжать тесную координацию в рамках региональных и международных платформ, развивать позитивную динамику наших двусторонних отношений, а также объединять усилия в решении возникающих глобальных вызовов».