“Plastex Uzbekistan–2025” юбилей кўргазмаси ўз экспозициясини кенгайтирмоқда
“Пластмассалар саноати – Plastex Uzbekistan 2025” 15-юбилей халқаро кўргазмаси 2025 йилнинг 23-25 сентябрь кунлари “Ўзэкспомарказ” МККнинг барча кўргазма майдонларида бўлиб ўтади.
Кўргазма ташкилотчилари: Iteca Exhibitions халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори ICA Eurasia Group.
Plastex Uzbekistan ҳар йили полимер хомашёси ва асбоб-ускуналари бўйича етакчи жаҳон ишлаб чиқарувчилари ва етказиб берувчиларининг илғор ечимларини тақдим этиш учун пластмасса саноати мутахассисларини бирлаштиради. Халқаро иштирокчилар инновациялари ва ишланмалари Ўзбекистоннинг кўплаб тармоқлари учун мустаҳкам таянч бўлмоқда.
Кўргазма миқёси ўтган йилга нисбатан 19 фоизга ўсди – Германия, Ерон, Ҳиндистон, Хитой, Корея Республикаси, Латвия, Россия, Туркманистон, Туркия ва Ўзбекистондан 250 дан ортиқ компания ва брендлар Plastex Uzbekistan 2025да иштирок этмоқда. Хитой ишлаб чиқарувчилари Миллий павильон форматида иштирок этади.
“Plastex Uzbekistan –2025” кўргазмаси нафақат иштирокчилар сони бўйича, балки асосий ва периферик ускуналар миқёси бўйича ҳам рекорд кўрсатгичларни намойиш этмоқда – 2-павильонда нафақат саноат линиялари балки алоҳида тақдимотлар ҳам диққатга сазовордир. Кўргазмада анъанавий пластмасса ишлаб чиқариш линияларидан ташқари, қайта ишлаш ускуналари ҳам намойиш этилади.
Haitian, Sedir Yzumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, Jwellningнинг техник мутахассислари турли хил пластик қолиплаш усуллари учун машиналарни танлаш бўйича малакали маслаҳатлар беради. Қолип ишлаб чиқарувчилари янги маҳсулотларни чиқариш учун қолиплаш воситаларига буюртма бериш билан боғлиқ муаммоларни ҳал қилишда ёрдам беради.
Бўлимлар:
• Пластмасса ишлаб чиқариш ва қайта ишлаш ускуналари;
• Хом ашё ва ёрдамчи материаллар;
• Полимер материаллар ва қўшимчалар;
• Босма қолиплар. Периферик ускуналар;
• Қайта ишлаш ва утилизация технологиялари;
• Пластик маҳсулотлар;
• Қадоқлаш ва полиграфия ускуналари.
Саноатга талаб ортиб бораётгани, унинг тармоқлари кенгайгани туфайли кўргазма кўлами кенгайди. Кўргазманинг янги хусусияти – 4P Central Asia ихтисослаштирилган сектори – полиграфия, қадоқлаш, пластмасса ва полимер саноатидаги маҳсулотлар, технологиялар ва инновацияларни намойиш этишга мўлжалланган инновацион В2В платформасидир. Саноатнинг тўрт йўналишини бир майдонда, бир саналарда бирлаштириш тамойили мутахассисларга бир нечта турдош тармоқлар доирасида индивидуал ва комплекс ечимларни топиш учун барча шарт-шароитларни яратади.
4P Central Asiaнинг асосий мақсади - ишлаб чиқариш занжирининг тўлиқ циклини – полимер, полиграфия ва қадоқлаш саноатининг ўзаро таъсирини намойиш этиш орқали кенг қамровли ечимларни таклиф қилишдан иборат.

Anniversary edition of “Plastex Uzbekistan 2025” expands exhibition in Tashkent
The 15th Anniversary International Exhibition on the Plastics and Polymer Industry – Plastex Uzbekistan 2025 will showcase its exposition September 23-25, 2025, utilising all exhibition halls of the Uzexpocentre Exhibition Complex.
Exhibition Organisers: The International Exhibition Company Iteca Exhibitions, and its partner, ICA Eurasia Group.
Annually, Plastex Uzbekistan brings together professionals from the plastics sector to showcase state-of-the-art products from top suppliers and manufacturers of polymer raw materials, tools, and equipment worldwide. Numerous Uzbek industries are well supported by the most recent advancements and innovations showcased by global participants.
The exhibition has grown by 19% compared to last year, bringing together over 250 companies and brands from China, Germany, Iran, the Republic of Korea, Latvia, Russia, Singapore, Taiwan, Turkmenistan, and Uzbekistan. China will showcase its products in the format of a National Pavilion.
In addition to breaking attendance records, Plastex Uzbekistan 2025 will showcase a record number of primary and peripheral pieces of equipment in operation, both as part of industrial lines and as individual presentations in Pavilion No. 2. Equipment for recycling will be on display at the exhibition in addition to conventional plastic production lines.
Technical specialists from Haitian, Sedir Yizumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, and Jwell will provide qualified consultations on selecting machinery for various plastic forming methods. Mold developers will help resolve issues with ordering forming tools for launching new products.
Sections of the exhibition:
Plastics production and processing equipment;
Raw and auxiliary materials;
Polymer materials and additives;
Moulds. Peripheral devices;
Recycling and disposal technologies;
Plastic products;
Packaging and printing equipment.
The exhibition space has increased, driven by rising industry demand and the expansion of sectors. The specialised sector 4P Central Asia, a cutting-edge B2B platform created to highlight goods, technologies, and advancements in the printing, packaging, plastics, and polymers industries, will be a new addition to the show. The idea of bringing four different industry sectors in one location on the same dates provides all the conditions necessary for experts to identify unique and all-encompassing solutions across a number of related industries. By showcasing the full production chain cycle and the interplay between the polymer, printing, and packaging industries, 4P Central Asia aims to provide comprehensive solutions.
Traditionally, the exhibition is traditionally organised with the support of pertinent departments and agencies of the government.