Joriy yilning 28-oktyabr kuni O‘zbekistonning O'mondagi Elchisi Abdusalom Xatamov Ukrainaning O'mondagi yangi tayinlangan Favqulodda va Muxtor elchisi, Olga Selix xonim bilan uchrashuv o‘tkazdi. Elchi O. Selix Ukraina – O'mon diplomatik munosabatlari tarixida ilk rezident elchi sifatida faoliyat boshlamoqda.
Suhbat o‘zaro hurmat va samimiylik ruhida o‘tdi. Unda ikki mamlakat diplomatik missiyalari faoliyati hamda hamkorlik istiqbollari muhokama etildi.
Ishonchimiz komilki, ushbu uchrashuv diplomatik vakolatxonalarimiz o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qiladi.

On October 28 of this year, the Ambassador of Uzbekistan to the Sultanate of Oman, Mr. Abdusalom Khatamov, held a meeting with Ms. Olga Selikh, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to Oman. Ambassador Selikh is beginning her mission as the first resident ambassador of Ukraine to Oman.
The meeting took place in an atmosphere of mutual respect and sincerity. The sides discussed the activities of the diplomatic missions of both countries and prospects for future cooperation.
We are confident that this meeting will help elevate the friendly relations between our diplomatic missions to a new level.