31-oktabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Vengriya Tashqi ishlar va savdo vaziri Peter Siyyarto bilan muzokaralar oʻtkazdi.
Uchrashuv davomida tomonlar Oʻzbekiston-Vengriya hamkorligini barcha sohalarda yanada mustahkamlash istiqbollarini muhokama qilib, uning barqaror rivojlanishi va ikki mamlakat oʻrtasidagi yuqori darajadagi oʻzaro tushunishni taʼkidladilar.
Baxtiyor Saidov Oʻzbekiston Vengriyaning doimiy qoʻllab-quvvatlashini va ikki tomonning oʻzaro manfaatli aloqalarni chuqurlashtirish va ikki tomonlama va koʻp tomonlama darajalarda sheriklikni kengaytirishga sodiqligini yuqori baholayotganini taʼkidladi.

31 октября министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провёл переговоры с министром иностранных дел и внешней торговли Венгрии Петером Сийярто.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы дальнейшего укрепления узбекско-венгерского сотрудничества во всех сферах, отметив его устойчивое развитие и высокий уровень взаимопонимания между двумя странами.
Бахтиёр Саидов подчеркнул, что Узбекистан высоко ценит неизменную поддержку Венгрии и общую приверженность обеих сторон делу углубления взаимовыгодных связей, а также расширения партнёрства как на двустороннем, так и на многостороннем уровнях.