O‘zbekiston va Tojikiston Prezidentlari uchrashuv o‘tkazdilar
Ko‘ksaroy qarorgohida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining yettinchi Maslahat uchrashuvida ishtirok etish uchun mamlakatimizga kelgan Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashdi.
Yetakchilar O‘zbekiston – Tojikiston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada kengaytirishning dolzarb masalalarini muhokama qildilar.
O‘zaro savdoni ko‘paytirish bo‘yicha muvofiqlashtirilgan chora-tadbirlar ko‘rish, sanoat, energetika, qishloq xo‘jaligi hamda boshqa ustuvor sohalarda kooperatsiya loyihalarini ilgari surishga alohida e’tibor qaratildi.

Presidents of Uzbekistan and Tajikistan hold a meeting
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon at the Kuksaroy Residence, who arrived in our country to participate in the seventh Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia.
The leaders discussed current issues related on further expanding Uzbek-Tajik relations of friendship, good-neighborliness, strategic partnership and alliance.
Particular attention was paid to taking coordinated measures to increase mutual trade and promote cooperation projects in industry, energy, agricultural sector and other priority areas.
The importance of continuing active cultural and humanitarian exchange and productive interregional contacts was emphasized.