27-noyabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Somali Federativ Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi birinchi Favqulodda va Muxtor Elchisi Fatxudin Ali Mohameddan ishonch yorliqlarini qabul qildi.
Muloqot davomida tomonlar mamlakatlar o‘rtasidagi ko‘plab istiqbolli yo‘nalishlarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada mustahkamlashga barcha imkoniyatlarini safarbar etishi ta’kidlandi.
Vazir elchining muhim diplomatik missiyasida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi hamda samarali va natijaga yo‘naltirilgan hamkorlikni birgalikda rivojlantirishga tayyorligini qayd etdi.

On November 27, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov received credentials from Fathudin Ali Mohamed, the first Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Federal Republic of Somalia to Uzbekistan.
During the meeting parties expressed their commitment to further strengthening mutually beneficial cooperation between two countries in many promising areas.
Minister wished Mr. Ambassador every success in his important diplomatic mission, and expressed readiness to develop a productive and results-oriented partnership.