27-noyabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Somali Federativ Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi birinchi Favqulodda va Muxtor Elchisi Fatxudin Ali Mohameddan ishonch yorliqlarini qabul qildi.
Muloqot davomida tomonlar mamlakatlar o‘rtasidagi ko‘plab istiqbolli yo‘nalishlarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada mustahkamlashga barcha imkoniyatlarini safarbar etishi ta’kidlandi.
Vazir elchining muhim diplomatik missiyasida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi hamda samarali va natijaga yo‘naltirilgan hamkorlikni birgalikda rivojlantirishga tayyorligini qayd etdi.

27 ноября министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов принял верительные грамоты Фатхудина Али Мохамеда, первого Чрезвычайного и Полномочного посла Федеративной Республики Сомали в Узбекистане.
В ходе переговоров стороны выразили приверженность дальнейшему укреплению взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами в многочисленных перспективных направлениях.
Глава МИД Узбекистана пожелал послу больших успехов в его важной дипломатической миссии, и подтвердил готовность совместно развивать продуктивное и ориентированное на результат партнёрство.