27-noyabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Burundi davlatining O‘zbekistondagi birinchi Favqulodda va Muxtor Elchisi Jozef Nkurunzizadan ishonch yorliqlari qabul qildi.
Suhbat davomida kelajakka yo‘naltirilgan masalalar muhokama qilinib, davlatlar o‘rtasidagi aloqalarning rivojlanayotgan salohiyati haqida fikr almashildi. Shuningdek, xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar doirasidagi hamkorlikni kuchaytirish masalalari ham ko‘rib chiqildi.

27 ноября министр иностранных дел Бахтиёр Саидов принял верительные грамоты от Жозефа Нкурунзиза, первого Чрезвычайного и Полномочного Посла Бурунди в Узбекистане.
Были приняты верительные грамоты первого посла Бурунди в Узбекистане Жозефа Нкурунзиза.
Обсуждения были ориентированы в будущее, с акцентом на растущий потенциал сотрудничества между двумя странами. Также были обменены мнениями по вопросам усиления взаимодействия в рамках международных и региональных организаций.