Joriy yilning 30-noyabr kuni O‘zbekistonning O'mon Sultonligidagi Elchisi Abdusalom Xatamov O'mon Sultonligining mehnat vaziri, hurmatli Prof. Mahad Baavin janoblari bilan samimiy va o‘zaro manfaatli uchrashuv o‘tkazdi.
Joriy yilning 30-noyabr kuni O‘zbekistonning O'mon Sultonligidagi Elchisi Abdusalom Xatamov O'mon Sultonligining mehnat vaziri, hurmatli Prof. Mahad Baavin janoblari bilan samimiy va o‘zaro manfaatli uchrashuv o‘tkazdi. Suhbat chog‘ida kadrlar tayyorlash sohasida hamkorlik qilish, o‘zaro tajriba almashish, shuningdek, sohaga mas’ul rahbarlarning o‘zaro tashriflarini tashkil etish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Shu bilan birga, joriy yilning 23–25 iyun kunlari Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan Davlat xizmati bo‘yicha BMT forumida Pr.Mahad Baavin janoblarining ishtiroki, hamda bir qator o‘zbekistonlik rahbarlar bilan amalga oshirgan uchrashuvlari biz uchun katta sharaf bo‘ldi deya A.Xatamov tomonidan alohida minnatdorchilik bildirildi.

On 30 November of this year, the Ambassador of Uzbekistan to the Sultanate of Oman, Abdusalom Khatamov, held a cordial and mutually beneficial meeting with His Excellency Minister of Labour of the Sultanate of Oman, Prof. Mahad Baawin.
During the conversation, the parties discussed in detail issues related to cooperation in the field of personnel training, the exchange of experience, as well as organizing reciprocal visits of officials responsible for this sector.
Ambassador Khatamov also expressed his deep gratitude to Prof. Mahad Baawin for his participation in the UN Public Service Forum held in Samarkand on 23–25 June this year, and for the meetings he held with a number of Uzbek officials, noting that his presence was a great honour for Uzbekistan.