25-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov mamlakatimizdagi diplomatik faoliyatini yakunlayotgan Saudiya Arabistoni Podshohligining Favqulodda va Muxtor Elchisi Yusuf Al-Utaybiy bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda siyosiy muloqotni mustahkamlash, savdo va investitsiya sohalaridagi hamkorlikni kengaytirish, shuningdek, ikki mamlakat o‘rtasidagi madaniy va gumanitar aloqalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.

25 декабря министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Саудовская Аравия Юсефом Аль-Отайби, завершающим свою дипломатическую миссию в нашей стране.
В ходе встречи были обсуждены вопросы укрепления политического диалога, расширения торгово-инвестиционного сотрудничества, а также развития культурных и гуманитарных связей между двумя странами.
Выражена благодарность послу за его продуктивную деятельность в нашей стране и пожеланы успехи в дальнейшей деятельности.