25-dekabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Tojikistonning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Nasredin Ismatullo bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston–Tojikiston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarining 2025-yildagi asosiy yutuqlari atroflicha tahlil qilinib, barcha sohalarda ijobiy o‘zgarishlar kuzatilgani ta’kidlandi.
Shuningdek, kelgusi yil uchun kun tartibini shakllantirishga, jumladan oliy va yuqori darajadagi muloqotlar uchun ustuvor yo‘nalishlarni belgilashga, qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga hamda yaxshi qo‘shnichilik munosabatlarini yanada mustahkamlashga alohida e’tibor qaratildi.

25 декабря министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Таджикистана в Узбекистане Насредином Исматулло.
В ходе встречи обстоятельно проанализировали основные достижения узбекско-таджикских отношений стратегического партнерства и союзничества в 2025 году, отметив позитивную динамику во всех областях.
Основное внимание было сосредоточено на формировании повестки дня на предстоящий год, включая приоритеты для контактов на высшем и высоком уровнях, реализацию совместных проектов и дальнейшее укрепление добрососедских отношений.