25-dekabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Tojikistonning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Nasredin Ismatullo bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston–Tojikiston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarining 2025-yildagi asosiy yutuqlari atroflicha tahlil qilinib, barcha sohalarda ijobiy o‘zgarishlar kuzatilgani ta’kidlandi.
Shuningdek, kelgusi yil uchun kun tartibini shakllantirishga, jumladan oliy va yuqori darajadagi muloqotlar uchun ustuvor yo‘nalishlarni belgilashga, qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga hamda yaxshi qo‘shnichilik munosabatlarini yanada mustahkamlashga alohida e’tibor qaratildi.

On December 25, the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with Nasredin Ismatullo Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Tajikistan to the Republic of Uzbekistan.
The sides had a comprehensive review of the key achievements of Uzbek–Tajik ties of strategic partnership and alliance in 2025, noting the positive dynamics in all areas.
The meeting focused on shaping the agenda for the upcoming year, including priorities for high-level contacts, the implementation of joint projects, and further strengthening good-neighborly relations.