Joriy yilning 2-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Abdusalom Xatamov O‘mon Sultonligi Qishloq xo‘jaligi, baliqchilik va suv resurslari vaziri o‘rinbosari janob Ali al-Ibri bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida qishloq xo‘jaligi sohasida ikki tomonlama hamkorlikning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashildi. Shuningdek, qishloq xo‘jaligi, oziq-ovqat xavfsizligi hamda zamonaviy texnologiyalarni joriy etish yo‘nalishlarida o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.

On February 2 of this year, the Ambassador of Uzbekistan to Oman, Abdusalom Khatamov, held a meeting with H.E. Ali Al-Ibri, Undersecretary of the Ministry of Agriculture, Fisheries and Water Resources of the Sultanate of Oman.
During the meeting, the parties exchanged views on current issues of bilateral cooperation in the agricultural sector. They also discussed prospects for expanding cooperation in agriculture, food security, and the introduction of modern technologies.