3-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Birlashgan Arab Amirliklari, Kuvayt, Saudiya Arabistoni Podshohligi, Qatar Davlati va O‘mon Sultonligining mamlakatimizdagi diplomatik vakolatxonalari rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot davomida O‘zbekiston bilan Ko‘rfaz arab davlatlari o‘rtasidagi keng qamrovli aloqalarni rivojlantirish, “Markaziy Osiyo – Ko‘rfaz arab davlatlari hamkorlik kengashi” formati doirasida hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Shu bilan birga, dolzarb mintaqaviy masalalar, jumladan Yaqin Sharqdagi vaziyat bo‘yicha atroflicha fikr almashildi.

On March 3, the First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev met with the heads of the diplomatic missions of the State of Qatar, the Sultanate of Oman, the Kingdom of Saudi Arabia, the United Arab Emirates, and the State of Kuwait in Uzbekistan.
During the dialogue, issues concerning the development of comprehensive relations between Uzbekistan and the Gulf Arab States, as well as the expansion of cooperation within the framework of the “Central Asia – Gulf Arab States Cooperation Council” format, were discussed.
In addition, pressing regional issues, including the situation in the Middle East, were thoroughly exchanged of views.