O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun O'mon tashqi ishlar vaziri Said Badr bin Hamad Al-Busaidiy bilan telefon orqali muloqot qildi.
“O‘mon Sultonligi tashqi ishlar vaziri Said Badr bin Hamad Al-Busaidiy bilan telefon orqali mazmunli suhbat bo‘lib o‘tdi, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – O‘zbekiston va O‘mon o‘rtasidagi munosabatlarni savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy hamda madaniy-gumanitar sohalarda yana-da kengaytirish yo‘llarini muhokama qildik.
Bo‘lajak tadbirlar kun tartibini ko‘rib chiqdik hamda mavjud salohiyatni ro‘yobga chiqarishga alohida eʼtibor qaratdik.
Muzokaralar davomida mintaqaviy va xalqaro masalalar, jumladan, Yaqin Sharqdagi vaziyat bo‘yicha ham fikr almashdik”.

Today, Bakhtiyor Saidov, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan held a telephone conversation with Sayyid Badr bin Hamad Albusaidi, Foreign Minister of the Sultanate of Oman.
“Had a substantive phone conversation with H.E. Sayyid Badr bin Hamad Albusaidi, Foreign Minister of the Sultanate of Oman, - the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram-channel. - Discussed ways to further expand relations between Uzbekistan and Oman in the trade, economic, investment, as well as cultural and humanitarian spheres.
Reviewed the agenda of upcoming events, paying special attention to realizing the existing potential.
During the conversation, we also exchanged views on regional and international issues, including the situation in the Middle East”.