28–30 апрель кунлари Тошкентда мебель ва ёғочга ишлов бериш саноати мутахассислари учун йилнинг асосий кўргазмаси бўлиб ўтади
Тошкентдаги “Ўзэкспомарказ” МКК павильонларида 28–30 апрель кунлари мебель ва ёғочга ишлов бериш саноати мутахассислари учун йилнинг асосий тадбири – “Ишлаб чиқариш технологиялари. Ёғочсозлик. Мебель бутловчи қисмлари. Мебель ва интерьер – WoodTech & MebelExpo Uzbekistan 2026” 22-халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади.
Бу йилги кўргазма анъанавий равишда ёғочсозлик, мебель бутловчи қисмлари ва интерьер дизайни учун технологик ечимлар бўйича етакчи ишлаб чиқарувчилар, етказиб берувчилар ва мутахассисларни бирлаштиради.
Кўргазмада 12 давлатдан 120 дан ортиқ компания ва брендлар иштирок этиши кутилмоқда. Туркия анъанавий равишда миллий павильонни намойиш этади, Хитой ва Россиянинг Ульяновск вилояти компаниялари эса жамоавий иштирок этишини эълон қилди. Шунингдек, ўзбекистонлик мебель бутловчи қисмлари ва тайёр мебель ишлаб чиқарувчиларининг кенг кўламли экспозицияси тайёрланмоқда.
Кўргазмада янги ёғочга ишлов бериш дастгоҳлари, ускуналар ва асбоблар, мебель ишлаб чиқариш учун материаллар, хомашё ва бутловчи қисмлар, мебель кимёвий моддалари, уй ва офис интерьерлари учун тайёр мебеллар намойиш этилади.
Ташриф буюрувчиларга ускуналарнинг премьераларини, инновацион ечимлар тақдимотларини, маҳорат дарсларини, бизнес учрашувларини ва кенг қамровли профессионал тадбирлар тақдим қилинади.
Иштирокчилар орасида турли хил мебель бутловчи қисмларини ишлаб чиқарувчилари бор: мебель плиталари ва панеллари, юза ва ўрнатиш мосламалари, аксессуарлар, мебель тўлдирувчилари, поролон, профиллар, жабҳалар, юмшоқ мебеллар учун матолар ва эко-чарм ва бошқа кўп маҳсулотлар. Кўргазмада мебель кимёвий моддалари, жумладан, елимлар, лаклар ва бўёқлар алоҳида бўлимда намойиш этилади.
Ёғочсозлик ускуналари, дастгоҳлари ва асбоблари дилерлари ва дистрибюторлари ёғочга ишлов бериш технологияларидаги энг сўнгги ишланмаларни намойиш қилинади. Маҳаллий ва халқаро ишлаб чиқарувчиларнинг мебеллари ҳар қандай интерьерга мос келади ва уйда ва офисда шинам ва қулай муҳит яратади.
Кўргазма соҳа мутахассислари ўртасида интенсив мулоқотни ривожлантириш, маҳаллий мебель ишлаб чиқаришни дунёнинг энг яхши ишлаб чиқарувчиларининг маҳсулотлари билан жиҳозлаш ва модернизация қилиш, маҳаллий мебель ишлаб чиқарувчиларни талаб юқори бўлган хом ашё ва материаллар билан таъминлаш, шу билан мебель маҳсулотлари сифатини, экологик тозалигини ва турларини, уларнинг ички ва халқаро бозорлардаги рақобатбардошлигини оширишга хизмат қилади.
Ташкилотчилар - “Iteca Exhibitions” халқаро кўргазмалар компанияси ва унинг ҳамкори “ICA Eurasia Group” маълумотига кўра, кўргазмага ташриф буюриш учун https://clck.ru/3SHoAH сайтида онлайн рўйхатдан ўтиш лозим.

28–30 апреля Ташкент примет 22-ю Международную выставку «Деревообработка. Мебельные комплектующие. Мебель и интерьер – WoodTech & MebelExpo Uzbekistan 2026»
28–30 апреля в павильонах Национальной выставочной компании «Узэкспоцентр» в Ташкенте пройдет 22-я Международная выставка «Деревообработка. Мебельные комплектующие. Мебель и интерьер – WoodTech & MebelExpo Uzbekistan 2026» — главное событие года для профессионалов мебельной и деревообрабатывающей отрасли.
Оставаясь лидирующим отраслевым событием на протяжении более чем двух десятков лет, выставка 2026 года традиционно объединит ведущих производителей, поставщиков и специалистов по технологическим решениям в сфере деревообработки, мебельным комплектующим и интерьерному дизайну.
В выставке планируется участие 120+ компаний и брендов из 12 стран. Традиционно будет представлен Национальный павильон Турции, заявлено коллективное участие компаний из Китая и Ульяновской области Российской Федерации, готовится широкая экспозиция продукции узбекистанских производителей мебельных комплектующих и готовой мебели.
В экспозиции выставки можно будет увидеть новейшие деревообрабатывающие станки, оборудование и инструмент в действии, материалы, сырье и комплектующие мебельного производства, мебельную химию, а также готовую мебель для дома и офисных интерьеров.
Посетителей ждут премьеры оборудования, презентации инновационных решений, мастер-классы, деловые встречи и обширная программа профессиональных мероприятий.
Среди участников - многочисленные производители мебельных комплектующих в самом широком ассортименте: мебельные плиты и панели, лицевая и крепежная фурнитура, аксессуары, мебельные наполнители, поролон, профили, фасады, ткани и эко-кожа для мягкой мебели и многое другое. Отдельным сектором на выставке будет ярко и красочно представлен сектор мебельной химии: клеи, лаки, краски.
Новинки в сфере технологий деревообработки представят компании – дилеры и дистрибьюторы деревообрабатывающего оборудования, машин и инструмента. Демонстрируемая на выставке мебель от отечественных и зарубежных производителей гармонично дополнит интерьер, создаст уют и комфорт дома и в офисе.
Выставка способствует интенсивному диалогу специалистов сферы, оснащению и модернизации отечественных мебельных производств продукцией лучших мировых производителей, обеспечению отечественных мебельщиков востребованным сырьем и материалами, тем самым, повышая качество, экологичность, ассортиментный ряд мебельной продукции и ее конкурентоспособность на внутреннем и внешних рынках.
По информации организаторов - международной выставочной компании Iteca Exhibitions и ее партнера ICA Eurasia Group, для посещения выставки необходимо пройти онлайн регистрацию по ссылке https://clck.ru/3SHoAH